Skip to main content

Jak wykorzystać biodegradowalne patyczki kosmetyczne

Biodegradowalne patyczki do uszu Velvet to produkt dobrze znany i często wybierany przez konsumentów. Okazuje się jednak, że te artykuły kosmetyczne mają o wiele więcej zastosowań, niż można by przypuszczać. Patyczki do uszu biodegradowalne stworzyliśmy zarówno z myślą o środowisku, jak i o komforcie konsumentów. Pałeczki wykonano z papieru, a na ich końcach umieszczono główki z miękkiej, przyjaznej dla skóry bawełny. Co więcej, waciki do uszu zostały skrupulatnie przebadane dermatologicznie i są w stu procentach hipoalergiczne. Nazwa produktu wskazuje na jego zastosowanie podczas pielęgnacji uszu – ale do czego jeszcze można wykorzystać patyczki do uszu bio marki Velvet?

Patyczki do czyszczenia uszu

Hipoalergiczne, kosmetyczne pałeczki do uszu Velvet to produkt uniwersalny. Tak naprawdę sprawdzą się nie tylko jako artykuł higieny osobistej, chociaż powinny znaleźć swoje miejsce w każdej łazience. Czy cienkie patyczki do uszu to rzeczywiście dobry wybór do czyszczenia tych delikatnych organów? Z reguły kanały słuchowe człowieka są w stanie oczyszczać się same. Patyczki do uszu mogą jednak służyć do dbania o te delikatne narządy, o ile pozostaną w ich zewnętrznej części. Warto raz na jakiś czas oczyścić małżowiny uszne pałeczkami nasączonymi ciepłą wodą. Jakie są inne, mniej znane zastosowania pałeczek z bawełnianymi główkami?

Makijaż i demakijaż

Młoda kobieta przecierająca brew bio patyczkiem Velvet

Niewielkie, poręczne i papierowe patyczki do uszu sprawdzą się idealnie przy wszelkich poprawkach makijażu – można wyrównać nimi krzywą kreskę z eyelinera albo zetrzeć odbity pod okiem tusz do rzęs. Pałeczki zastąpią także aplikator do cieni do powiek. Wieczorem znajdą zastosowanie podczas zmywania makijażu – szczególnie tego uporczywego, który pozostawia niewielkie ślady na skórze. Bio patyczki do uszu usuną także nadmiar kleju ze sztucznych rzęs.

Manicure

Ekologiczne patyczki higieniczne Velvet doskonale sprawdzą się podczas malowania paznokci. Główki nasączone zmywaczem świetnie poradzą sobie z rozlanym lakierem. Co więcej, pałeczki mogą także posłużyć jako precyzyjny aplikator do odżywek i innych produktów na skórki – uchronią dłonie przed zabrudzeniami od tłustych kosmetyków.

Aplikacja perfum

Czasami flakonik z ulubionymi perfumami nie mieści się do maleńkiej kopertówki. Z pomocą przychodzą praktyczne waciki do uszu. Wystarczy spryskać główki ulubionym zapachem i zamknąć patyczki w szczelnym woreczku strunowym, który można ze sobą wszędzie zabrać. W razie chęci zaaplikowania zapachu na skórę wystarczy wyjąć pałeczkę i potrzeć główką nadgarstek, dekolt czy miejsce za uchem.

Aplikacja kosmetyków na wykończeniu

Wyrzucanie resztek kosmetyków jest nieekonomiczne. Czasami w opakowaniu szminki zostaje tyle substancji, że dałoby się jej używać jeszcze przez długi czas. W takiej sytuacji swoje zastosowanie znajdą cienkie patyczki do uszu. Można nimi w prosty sposób wyciągnąć resztki kosmetyku i nałożyć go na skórę, zużywając produkt do samego końca i oszczędzając przy tym pieniądze.

Farbowanie włosów oraz brwi

Patyczki do uszu doskonale sprawdzą się wtedy, gdy wystąpi potrzeba zafarbowania kilkumilimetrowych odrostów. Bawełniane główki są na tyle małe, że można nimi precyzyjnie nanieść farbę lub rozjaśniacz tylko na wybrane miejsca. Pałeczki kosmetyczne znajdą zastosowanie także podczas nakładania henny na brwi. Substancja potrafi trwale farbować skórę, dlatego warto wykorzystać patyczki higieniczne do jej dokładnego nanoszenia.

Usuwanie niedoskonałości twarzy

Każdy czasami ma problem z uporczywymi niedoskonałościami cery. Nie należy ich usuwać za pomocą dłoni – w ten sposób przenosi się bakterie, które są w stanie spowodować jeszcze większe szkody. Zamiast palców można wykorzystać biodegradowalne patyczki do uszu Velvet. Dwie takie pałeczki posłużą jako sterylne i przyjazne dla skóry narzędzie do pielęgnacji cery.

Domowe porządki

Patyczki do uszu zostały tak naprawdę wynalezione z myślą o czyszczeniu trudno dostępnych miejsc oraz niewielkich i delikatnych przedmiotów – początkowo nie miały nic wspólnego z narządami słuchu człowieka. Pałeczki zakończone miękkimi główkami i nasączone detergentem pomogą podczas wykonywania wszelkich prac porządkowych – można dotrzeć nimi do różnorakich szczelin. Sprawdzą się również jako narzędzie do czyszczenia zakurzonej klawiatury komputera albo zakamarków w samochodzie.

Zabiegi pielęgnacyjne zwierząt

Jak wiadomo, pyski psów, kotów i innych domowych pupili są niezwykle wrażliwe. Wymagają jednak regularnej pielęgnacji – tutaj świetnie poradzą sobie patyczki do uszu. Cienkie pałeczki umożliwią precyzyjne i delikatne oczyszczanie okolic oczu i uszu futrzanych pociech.

Pielęgnacja małych dzieci

Niemowle leżące na brzuchu - Jak wykorzystać biodegradowalne patyczki kosmetyczne - Velvet

Rodzice małych dzieci powinni zawsze mieć pod ręką kilka patyczków higienicznych. Miękkie, bawełniane, hipoalergiczne główki poradzą sobie z pielęgnacją wrażliwej skóry niemowląt. Patyczki kosmetyczne pomogą podczas oczyszczania trudno dostępnych miejsc między fałdkami skóry czy w okolicach twarzy. Dla lepszego efektu końcówki można nasączyć ciepłą wodą albo specjalnym płynem przeznaczonym do pielęgnacji małych dzieci.

Ekologiczne patyczki do uszu

Papierowe patyczki do uszu Velvet są sprzedawane w opakowaniach przeznaczonych do recyklingu. Kartoniki należy wyrzucać do niebieskich kontenerów przeznaczonych na papier, natomiast foliowe elementy do żółtych koszy na plastiki. Co ze zużytymi pałeczkami? Patyczki są kwalifikowane jako odpady zmieszane, dlatego powinny trafiać do brązowych kontenerów przeznaczonych właśnie na ten rodzaj śmieci.

Patyczki do uszu papierowe

Co sprawia, że patyczki do czyszczenia uszu od Velvet są godne polecenia? Jako marka zwracamy ogromną uwagę na środowisko. Produkujemy pałeczki kosmetyczne z troską o ekologię, dlatego patyczki Velvet są w stu procentach biodegradowalne. Trzonek wykonano z białego papieru, natomiast skład miękkich i przyjaznych dla skóry główek to czysta bawełna. Produkty są więc pozbawione plastiku, którego zużycie staramy się ograniczać.