„Piątka dla natury” – program edukacyjno-grantowy dla szkół

Działamy dziś z myślą o jutrze – przyszłości planety i naszych dzieci. Właśnie dlatego troszczymy się o edukację najmłodszych na temat ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Dobre nawyki i mądre wybory zaprocentują w przyszłości!

W ramach programu „Piątka dla natury” od lutego 2021 r. będziemy wspierać nauczycieli uczących w klasach 1-3 szkól podstawowych w prowadzeniu lekcji na temat ekologii i ochrony przyrody.

Udostępniamy specjalnie przygotowaną platformę internetową www.piatkadlanatury.pl z materiałami edukacyjnymi, które w kreatywny i angażujący sposób pomogą przekazać wiedzę na temat pięciu kluczowych obszarów dbania o środowisko:

troska o drzewa

oszczędzanie wody

segregowanie
odpadów

redukcja zużycia
plastiku

zmniejszanie emisji
gazów cieplarnianych

Tematyka ta jest dla nas wyjątkowo ważna – ujęliśmy ją w strategii naszej firmy pod hasłem ECO Agenda 2025, a jej symbolem jest znak „Save Nature” widoczny na opakowaniach naszych produktów Velvet.

Uczniowie szkół, które wezmą udział w programie, będą mieli szansę wykazać się pomysłowością w konkursach ekologicznych i wygrać atrakcyjne nagrody.

Dodatkowo chcemy pomóc szkołom w ich działaniach proekologicznych, współfinansując różnorodne eko inicjatywy – od renowacji zieleni wokół placówki poprzez tworzenie miejsc do właściwej segregacji odpadów, po odnawialne energie (panele słoneczne).

Więcej o programie dowiesz się na www.piatkadlanatury.pl

Sprawdź o co najchętniej pytają inni.

Zakończenie regionalnego etapu programu „Velvet. Piątka dla Natury”

29 kwietnia zakończyło się zbieranie zgłoszeń do konkursów na Eko wyzwania oraz Eko projekty w regionalnym etapie programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury”.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i czas poświęcone programowi promującemu rozwój wrażliwości ekologicznej u dzieci oraz za pracę włożoną w wykonanie Ekowyzwań i przygotowanie projektów Ekograntów.

Bardzo się cieszymy, że nasz program wzbudził tak dużą motywację do wdrażania w życie proekologicznych postaw. Wierzymy, że czas i wysiłek włożony w rozwój przyjaznych dla środowiska nawyków u najmłodszych, przyniesie w przyszłości wiele pozytywnych zmian, w myśl naszego hasła „Działamy dziś, z myślą o jutrze!”

Zapraszamy na stronę internetową programu „Piątka dla Natury”, gdzie została już ogłoszona lista laureatów konkursu. Zobacz prace laureatów