Najczęściej zadawane pytania - Velvet

Skąd jest pozyskiwana celuloza do produkcji produktów Velvet?

Celuloza do produktów Velvet pochodzi z leśnych zasobów całkowicie odnawialnych, objętych międzynarodowymi certyfikatami odpowiedzialnej i zrównoważonej gospodarki leśnej FSC® i PEFC™. To oznacza, że używamy celulozy wyłącznie z certyfikowanych i kontrolowanych źródeł.

Czy papier toaletowy jest przyjazny dla środowiska?

Tak, ponieważ papier jest biodegradowalny i kompostowalny.

Gdzie wyrzucać zużyty ręcznik papierowy i chusteczki higieniczne?

Brudny, zużyty ręcznik papierowy i chusteczki higieniczne należy wyrzucać do pojemnika z odpadami zmieszanymi.

Czy zadrukowane folie z opakowań produktów Velvet nadają się do recyklingu?

Tak, ponieważ kolorowe folie można ponownie przetworzyć i wykorzystać do produktów, w których niewymagana jest transparentność (przezroczystość) – np. do worków na śmieci.

Gdzie należy wyrzucać kolorowe kartonowe opakowania Velvet?

Kolorowe kartoniki należy wyrzucać do kosza na papier. Kartoniki wykonane są z tektury makulaturowej, powlekanej lakierem wodnym, dzięki temu nadają się do recyklingu.

Jak segregować zużyte patyczki kosmetyczne biodegradowalne Velvet?

Patyczki kosmetyczne BIO, tak samo jak inne zużyte produkty higieniczne, należy wyrzucać do pojemników z odpadami zmieszanymi. Co ważne sam patyczek Velvet został zmieniony z plastikowego na papierowy, dzięki temu szybciej ulega biodegradacji.

Najczęściej zadawane pytania - Inne

Dlaczego należy zgniatać opakowania plastikowe i kartonowe przed wrzuceniem do kosza?

Zgniecione opakowania plastikowe i kartonowe zajmują mniej miejsca w koszu oraz w transporcie odpadów.

Gdzie należy wyrzucać żarówkę?

Żarówki „starego typu” należy wyrzucać do pojemnika z odpadami zmieszanymi. Świetlówki oddaje się do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunlanych. Można tam również oddać żarówki LED lub poszukać dla nich odpowiednich pojemników na odpady elektroniczne w marketach budowlanych.

Czy brudne opakowanie trzeba myć przed wyrzuceniem do kosza?

Brudnych opakowań nie trzeba myć, aby nie marnować wody. Wystarczy dokładnie je opróżnić z resztek żywności. Następnie posegregowane opakowania poddawane są myciu w sortowniach.

Gdzie należy wyrzucać sprzęt elektryczny i elektroniczny?

Zużyty sprzęt AGD, RTV i elektroniczny należy odtransportować do sklepu, w którym dokonywany jest zakup nowego urządzenia. Można zostawić zepsute lub zużyte sprzęty w stosunku 1:1. Należy pamiętać, żeby nie wyrzucać ich na śmietnik przy domu! To karalne, a przede wszystkim nieekologiczne!

Gdzie należy wyrzucać karton po mleku?

Karton po zużytym mleku czy soku należy wyrzucać do żółtego kosza na tworzywa sztuczne i metal, ponieważ jest to odpad wielomateriałowy.

Gdzie należy wyrzucać papierowe kubeczki?

Patyczki kosmetyczne BIO, tak samo jak inne zużyte produkty higieniczne, należy wyrzucać do pojemników z odpadami zmieszanymi. Co ważne sam patyczek Velvet został zmieniony z plastikowego na papierowy, dzięki temu szybciej ulega biodegradacji.

Save Nature

Zobacz

Eco Edukacja

Zobacz

Segregacja
odpadów

Zobacz

Eco produkty
i opakowania
Velvet

Zobacz