Skip to main content

II. ogólnopolska edycja programu edukacyjnego

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy konkurs „Ekowyzwanie”, zrealizowany w roku szkolnym 2022/23, w ramach II. ogólnopolskiej edycji programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury”.

W programie wzięło udział ponad 740 klas ze szkół podstawowych w całej Polsce. Dzięki scenariuszom eko lekcji ponad 17 tys. uczniów dowiedziało się, jak dbać o środowisko na co dzień, oszczędzając media, wykorzystując zasady gospodarki obiegu zamkniętego oraz ograniczając wytwarzanie odpadów dzięki życiu w duchu less/zero waste.

Spośród wszystkich klas, które zgłosiły prace konkursowe, wyłonionych zostało 110 zwycięzców, których przedstawiamy poniżej. Aby obejrzeć prace poszczególnych laureatów, wystarczy kliknąć w nazwę szkoły z numerem klasy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.
Jesteśmy pod wrażeniem wszystkich prac konkursowych – kreatywności oraz zaangażowania uczniów oraz nauczycieli. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom programu „Velvet. Piątka dla Natury” oraz gratulujemy laureatom! Wierzymy, że dobre nawyki proekologiczne będą nadal kontynuowane w myśl zasady „Działamy dziś, z myślą o jutrze!”

Zapraszamy na naszą stronę www.piatkadlanatury.pl, aby zobaczyć zwycięzców i wyróżnione prace w konkursie!

Zachęcamy również do zapoznania się z podsumowaniem 2-giej edycji programu oraz na fotorelacje z przekazania nagród. Radość dzieci była ogromna co motywuje nas do kolejnych działań! Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału!