Skip to main content

II. ogólnopolska edycja programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury” z ciekawymi eko lekcjami i konkursem z atrakcyjnymi nagrodami

  • Dzieci nauczą się, jak oszczędzać media i dawać rzeczom drugie życie

  • Szkoła będzie mogła stać się miejscem bardziej przyjaznym dla środowiska

Dwóch uśmiechniętych chłopców w lesie. Na drugim planie dwie kobiety patrzące w notatki.
3 października 2022 roku rusza II. ogólnopolska edycja programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury”. Celem akcji jest edukacja ekologiczna uczniów na etapie wczesnoszkolnym. Podobnie, jak w ubiegłym roku, nauczyciele klas I-III szkół podstawowych będą mogli skorzystać z niezwykle ciekawych scenariuszy eko lekcji. W tej edycji tematami przewodnimi będą: oszczędzanie mediów oraz ograniczanie odpadów. Zwieńczeniem każdej lekcji jest konkurs kreatywny „Ekowyzwanie”, w którym do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody, w tym: instalacje ekologiczne dla szkoły, wycieczki klasowe, zestawy edukacyjne dla każdego dziecka w klasie oraz gadżety dla nauczycieli.

Kobieta siedząca przy stoliku z dziećmi w szkole
Nowym elementem programu są pakiety startowe dla 250 klas, które najszybciej zarejestrują się w II-giej edycji programu. Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu rozpocznie się 10 października i potrwa do końca lutego 2023r. Więcej informacji na www.piatkadlanatury.pl.

Dzieci w klasie zgłaszające się do odpowiedzi
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w naszym programie!