Skip to main content

Velvet i Eco Agenda 2025

https://www.youtube.com/watch?v=nJOIn2gAmGM&t=1s

W naszej firmie mamy pełną świadomość, jak ważne jest dbanie o środowisko i rozsądne korzystanie z zasobów naturalnych. Staramy się dołożyć naszą cegiełkę do wspólnych działań podejmowanych przez społeczeństwo na rzecz ochrony przyrody. To właśnie dlatego stworzyliśmy Eco Agendę 2025. Czym ona jest? Eco Agenda 2025 to nasz własny zbiór celów, które stawiamy przed sobą myśląc o rozwoju w najbliższych latach. Kierujemy się zasadą „achieve more with less – osiągać więcej, zużywać mniej”.

Dbanie o przyrodę jest tematem obecnym w świadomości coraz większej liczby osób. Zdajemy sobie sprawę z tego, że szybki rozwój naszej cywilizacji idzie w parze z niszczeniem zasobów naturalnych – redukowaniem drzewostanu czy wyczerpywaniem nieodnawialnych zasobów Ziemi. W związku z tym podjęliśmy decyzję: chcemy przeciwdziałać takiemu stanowi rzeczy i działać zgodnie z zasadami ochrony środowiska, zaczynając zmiany od siebie i dając przykład innym.

Dbanie o środowisko z Velvet

Dziecko trzymające roślinę – Eco Agenda 2025 - Velvet

Eco Agenda 2025 Velvet składa się z trzech filarów:

 • produkt,
 • organizacja,
 • inspiracja.

Pierwszy filar dotyczy tego, co najważniejsze – jakości oferowanych przez nas produktów. Stawiamy konsumenta na pierwszym miejscu i pragniemy zapracować na jego zaufanie, więc dajemy mu to, co najlepsze. Użyteczność artykułów to jednak nie wszystko. W ramach Eco Agendy 2025 dbamy o to, by nasze produkty były tworzone zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wykorzystujemy surowce z odpowiedzialnie zarządzanych źródeł, pracujemy nad nowymi rozwiązaniami opakowań w celu redukowania ilości zużytego plastiku oraz ulepszamy opakowania naszych  produktów, aby w pełni nadawały się do recyklingu.

Organizacja to drugi filar Eco Agendy 2025. Wiemy, że jedna bądź dwie osoby nie sprawią, że dbanie o środowisko naturalne stanie się powszechnie obowiązującą normą. Jako marka będąca liderem na rynku staramy się ograniczyć nasz wpływ na przyrodę. Stale pracujemy nad poprawą praktyk produkcyjnych i biznesowych tak, by pozostawić po sobie jak najmniejszy odcisk na planecie.

Ostatni filar Eco Agendy 2025 dotyczy nie tylko nas. Chcemy inspirować innych, zmieniając samych siebie i dając pozytywny przykład. Podejmujemy kolejne inicjatywy na rzecz ochrony przyrody, dzielimy się wiedzą i edukujemy na temat racjonalnego wybierania i korzystania z produktów.

Zasady dbania o środowisko według Velvet

Dbanie o środowisko czyli Eco Agenda Velvet

Wiemy, że do podejmowania odpowiedzialnych decyzji potrzebna jest wiedza, dlatego w ramach Eco Agendy 2025 staramy się edukować w kwestii właściwego dbania o środowisko. Umieściliśmy na naszych produktach specjalny znak „Save Nature”. To charakterystyczna infografika przedstawiająca obszary dotyczące ochrony środowiska, o które się troszczymy:

 • ochronę zasobów leśnych,
 • zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych,
 • recykling,
 • oszczędzanie wody,
 • redukcję zużycia plastiku.

Ambicje związane z Eco Agendą 2025 towarzyszą nam już od dawna. Stale rozwijamy się i robimy co w naszej mocy, by wspólne dbanie o przyrodę przynosiło zamierzone efekty. Jednym z naszych największych osiągnięć jest poszerzenie parku maszynowego o nowoczesne, ekologiczne urządzenia i zmodernizowanie procesów produkcyjnych. Nowe kotłownie sprawiły, że zredukowaliśmy wydzielanie gazów cieplarnianych – emisja CO2 spadła o 32%, NO2 o 52%, a SO2 – aż o 69%. Zainwestowaliśmy także w przyjazną środowisku technologię produkcji papieru ograniczającą zużycie wody.

Ogromnym problemem jest zanieczyszczenie planety plastikiem. Staramy się wciąż redukować zużycie tego materiału i korzystać z zasobów pochodzących z recyklingu. Od powstania Velvet CARE w 2013 roku zredukowaliśmy ilość plastiku o 32%. To liczba, na której absolutnie nie zamierzamy poprzestawać – w ramach Eco Agendy 2025 wyznaczyliśmy sobie kolejne cele i chcemy ograniczyć zużycie tego materiału jeszcze bardziej.

Zgodnie z wytycznymi Eco Agendy 2025 korzystamy wyłącznie z celulozy pochodzącej z odpowiedzialnie zarządzanych zasobów leśnych. Nasze wyroby posiadają między innymi certyfikat FSC® (C119667) informujący o tym, że wszystkie procesy związane z ich produkcją i dystrybucją spełniają normy międzynarodowej organizacji Forest Stewardship Council. Certyfikat to wyraźny znak tego, że artykuły Velvet powstają w zgodzie z ekologią – korzystamy z zasobów leśnych tak, by nie zaburzać rządzącej nimi równowagi.

Sposoby na dbanie o środowisko – i Ty możesz pomóc

W naszej działalności dbanie o przyrodę stawiamy wysoko na liście priorytetów. Efekt działań na rzecz ochrony planety zależy jednak od nas wszystkich, dlatego tak ważne są dla nas inspiracja oraz edukacja. Ty też możesz nam pomóc – sposoby dbania o środowisko możesz łatwo wdrożyć do swojego codziennego życia.

 • Wybieraj mądrze – odpowiedzialne decyzje zakupowe to niewielki, a jakże łatwy do zrobienia krok w kierunku ochrony planety i polepszenia jakości życia przyszłych pokoleń. Znak „Save Nature” na produktach Velvet to gwarancja tego, że zostały one wytworzone z myślą o przyrodzie. Postaw na biodegradowalne artykuły codziennego użytku, takie jak na przykład patyczki kosmetyczne w całości pozbawione plastiku.
 • Oszczędzaj wodę – my używamy nowoczesnej maszyny papierniczej korzystającej z zamkniętego obiegu wody. Ty możesz pomóc, zakręcając kran podczas mycia zębów lub biorąc prysznic zamiast kąpieli. Zauważ, że jedna osoba nie zmieni całego świata, ale sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej, gdy większość społeczeństwa postępuje zgodnie z zasadami mądrego  dbania o środowisko.
 • Segreguj – opakowania produktów Velvet niemal w pełni nadają się do recyklingu. Wyrzucając je, wiesz o tym, że zyskają nowe życie. To bardzo istotne w obliczu zagrożenia, jakim jest rosnące zanieczyszczenie Ziemi plastikiem. W ramach Ego Agendy 2025 planujemy jeszcze bardziej ulepszyć nasze procesy produkcyjne oraz udoskonalić produkty i opakowania z myślą o środowisku w którym żyjemy.

Eco Agenda 2025 to nasze ambicje, dzięki którym chcemy zawalczyć o lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń zamieszkujących Ziemię. Pomóż nam, codziennie podejmując mądre decyzje.