Skip to main content

W domu jest zabawa!

Trudny czas epidemii nie musi być przytłaczający i nudny. Przeciwnie – warto wykorzystać te dni twórczo i kreatywnie, na przekór wszystkiemu. To naprawdę proste!

Zamknięte przedszkola i szkoły niekoniecznie oznaczają nudę w czterech ścianach. Czas spędzany z dziećmi w domu przeznaczcie nie tylko na naukę i czytanie szkolnych lektur, ale też na twórcze zajęcia i zabawy. Gwarantujemy, że te które proponujemy, pozytywnie wpłyną na rozwój Waszych pociech, a i Wam sprawią frajdę.

Malowanie kamyków

Wykorzystajcie swoje skarby w postaci kamyków albo zbierzcie kilka po drodze ze sklepu. W tej zabawie zastąpią one kartki papieru. Malujcie z maluchami zabawne buzie, minki, potworki – stwórzcie własną, niepowtarzalną kolekcję wyjątkowych portretów.

 class=

Dinozaury w mieście

Papier mâché lub zwykły szary papier do pakowania (którego już nie potrzebujemy), kilka pustych kartonów, klej, nożyczki. I trochę wyobraźni. Tylko tyle wystarczy, żeby z papierowych arkuszy i kartonów stworzyć uroczego dinozaura lub małą myszkę. Albo zbudować całe kartonowo-papierowe miasto z pomalowanymi na różne kolory kamieniczkami. Uzyskacie spektakularny efekt i świetny wstęp do dalszej zabawy. Przekonajcie się sami!

 class=

Malowane cienie

Na kartce postawcie kilka przedmiotów lub ulubionych figurek i rzućcie na nie snop światła tak, żeby stworzyć efektowne cienie. Zachęćcie maluchy do obrysowania padających na kartkę cieni. Ta zabawa uczy precyzji, cierpliwości i świetnie ćwiczy wyobraźnię.

 class=

Czas na teatr

Pierwsze kroki w aktorstwie najlepiej stawia się we własnym pokoju! Stwórzcie z maluchami oryginalnych bohaterów. Mogą to być pacynki zrobione ze skarpet, ozdobione zabawnymi gadżetami (guzikami, wstążką), czy uszyte ze ścinków materiału lub tekturowe, np. wykonane ze zużytych rolek papieru toaletowego. My oczywiście namawiamy na te ostatnie! Odgrywajcie historie pełne zaskakujących zwrotów akcji.

 class=

Papierowe ptaki

Co jeszcze można zrobić ze zużytych rolek papieru? Na przykład kolekcję barwnych ptaków. Chwyćcie za pędzel i pomalujcie rolkę w ulubionym kolorze. Tak stworzonemu zwierzakowi doklejcie lub domalujcie pióra, ogon i dziubek i nadajcie mu oryginalne imię. A może uda się Wam wspólnie stworzyć całą ptasią rodzinkę?

 class=

Velvetuś w roli głównej

Do oryginalnej zabawy zachęca także ambasador naszej marki miś Velvetuś. Kolorowanki, zabawy z kropelkami, wyszukiwanie przyborów higienicznych wśród tuzina przedmiotów – to tylko część tego, co nasz czyścioszek proponuje maluchom. Zabawy z Velvetusiem to nie tylko świetna rozrywka, ale również spora dawka wiedzy o higienie. Zajrzyjcie do zakładki „Dla dzieci” i pobierzcie materiały do zabawy.

 class=