Skip to main content

Zabawki z opakowań po chusteczkach DIY

 

Z kartoników po chusteczkach higienicznych możesz zrobić niezwykle ciekawe i oryginalne zabawki dla dzieci. Poznaj nasze propozycje.

Kolorowe przybory szkolne. W centrum zdjęcia pudełko chusteczek higienicznych Velvet Pastels

1. Szufladki na kredki i inne drobiazgi

Z opakowań po chusteczkach, np. Velvet, możesz zrobić idealny organizer na kredki, długopisy i inne przybory szkolne. Możesz wyciąć całą górną partię pudełka i włożyć luzem przybory lub powycinać kilka prostokątów w górze opakowania i posegregować przybory. Aby nowy organizer dziecka wyglądał bardziej atrakcyjnie, możesz nakleić na niego ciekawe naklejki albo kolorowy papier.

2. Piniata urodzinowa

Pinata DIY (do it yourself) w kształcie kaktusa wykonana z krepiny - Velvet
To świetny pomysł na urozmaicenie urodzin dziecka albo jakiejkolwiek innej imprezy. Do zrobienia piniaty najlepiej nada się kwadratowe pudełko po chusteczkach. Będziesz potrzebować do niej jeszcze:

  • wąskich tasiemek
  • sztywnego kolorowego ozdobnego papieru
  • słodyczy do wypełnienia piniaty
  • nożyczek

Zacznij od zrobienia dziurki w górnym rogu pudełka oraz przeciwległym dolnym rogu pudełka. Następnie zwiąż tasiemki w pętelki i upewnij się, że węzełek na każdej z nich jest na tyle duży, że nie przejdzie przez dziurę w pudełku. Umieść taśmy w dziurkach. Następnie włóż cukierki do środka pudełka i obklej pudełko sztywnym kolorowym papierem. Piniata gotowa!

3. Kolorowe koszyczki

Różowe koszyczki wielkanocne wykonane z papieru - Velvet
Z podłużnych opakowań po chusteczkach, np. Velvet, możesz zrobić kolorowe koszyki do pokoju dziecka. Wystarczy, że wytniesz całą górę z pudełka, obkleisz je w ciekawy sposób i umieścisz w nim niewielkie zabawki swojego dziecka. Możesz połączyć też ze sobą kilka opakowań, aby pomieściły też większe zabawki.

4. Zwierzątka

Kot wykonany z papieru - Velvet
Z pudełek po chusteczkach możesz zrobić całe mnóstwo zabawek dla dzieci, na przykład zwierzątka. Świetnym pomysłem będzie królik. Do jego wykonania możesz użyć zarówno kwadratowego, jak i prostokątnego pudełka po chusteczkach. Aby zrobić idealnego królika, obklej pudełko białym papierem. Następnie w sztywnym kartonie wytnij królicze uszy, pomaluj ich środek na różowo i przyklej w jednym z krótszych rogów pudełka. Markerem namaluj twarz królikowi albo w czarnym papierze wytnij jego usta, oczy oraz wąsy i przyklej na pudełko. Gotowe!

5. Zabawki – potworki

Z pudełka po chusteczkach możesz stworzyć zabawki – potworki. To o wiele prostsze, niż może się wydawać. Wystarczy, że pośrodku pudełka wytniesz sporą dziurę, a następnie po obu jej stronach wytniesz kształt ostrych zębów. Dla lepszego efektu, możesz pomalować je na biało. Teraz czas na stworzenie oczu potworka.

Zacznij od wycięcia oczu w białym sztywnym papierze. Środek oczu pomaluj na czarno. Potrzebujesz też dwóch sztywnych czarnych sznurków. Do jednego końca każdego ze sznurków przyklej oczy, a drugie końce sznurków przyklej z tyłu pudełka. Twoje dziecko na pewno ucieszy się z nowej, nietypowej zabawki!

6. Wiszące kolorowe lampki do pokoju

Jeśli to Twoje pierwsze doświadczenie z samodzielnym tworzeniem elementów do domu, stwórz lampki-atrapy, które nie będą miały światełek w środku. Będą za to idealną ozdobą do pokoju dziecka i możesz bezpiecznie powiesić je również nad łóżeczkiem dziecka. Podłużne pudełka po chusteczkach, na przykład Velvet, obklej w ciekawy sposób, na przykład kolorowym papierem.

Do wykonania lampek potrzebujesz też sznurków i gotowych pomponików, które kupisz w pasmanterii. Sznurek potnij na 4 części. Ich długość dopasuj do miejsca, w którym chcesz powiesić lampki. Następnie przyklej sznurki klejem do wewnętrznych stron pudełka, a pomponik przyklej jako ozdobę do spodu lampki.

7. Pudełko na skarby

Do jego stworzenia potrzebujesz dwóch opakowań po chusteczkach. Zacznij od całkowitego wycięcia góry obu opakowań. Pomaluj oba opakowania w „pirackie wzory” albo napisz na opakowaniu „Skarby” i nałóż jedno opakowanie na drugie, aby przypominało skrzynię. Wytnij w papierze „zamknięcie” na skrzynię i przyklej je pośrodku górnego pudełka, tak, aby zachodziło na dolne.

8. Ramka na zdjęcie

Możesz ją stworzyć z pudełka po chusteczkach, na przykład Velvet. Wystarczy, że odetniesz z niego 3 najdłuższe części, w tym jedną ze szczeliną na chusteczki. Poszerz szczelinę tak, aby mieściło się w niej zdjęcie. Następnie do tej właśnie części przyklej zdjęcie, od jej wewnętrznej strony, i sklej ze sobą wszystkie rogi kartoników w kształt trójkąta, tak, aby ramka mogła stać samodzielnie.

9. Samochodzik dla zabawek

Żółty samochód wykonany z papieru – Velvet

Zrobisz go bardzo prosto. Zacznij od wycięcia całkowicie górnej części pudełka. Teraz pomaluj lub obklej pudełko papierem w jednym kolorze. W innym kolorowym papierze wytnij koła, a w ich środkach namaluj mniejsze kółka w kontrastowym kolorze. Teraz przyklej koła do pudełka i masz stworzony samochód dla zabawek swojego dziecka!

10. Zabawka sensoryczna dla małych dzieci

Z pudełka po chusteczkach możesz stworzyć zabawkę sensoryczną, która wspiera rozwój niemowlaka i dziecka do pierwszego roku życia.
Nie musisz malować pudełka, wystarczy, że umieścisz w nim materiałowe chusteczki o różnych kolorach i strukturach. Wyciąganie ich z pudełka i wkładanie wspiera rozwój motoryczny i sensoryczny dziecka i przyciąga jego uwagę na długi czas!

11. Skrzynka na listy

Jest super prosta do wykonania. Wystarczy, że powiększyć szczelinę w pudełku tak, aby można było swobodnie włożyć rękę, obkleisz jednolitym papierem opakowanie (lub nie), napiszesz na nim poczta i gotowe. Możecie zacząć z dzieckiem nową zabawę, w której wrzucacie na zmianę dla siebie listy albo karteczki z różnymi informacjami.

12. Potworkowe buty do zabawy

Z podłużnych pudełek po chusteczkach stwórz śmieszne buty do zabawy. Wytnij w nich podłużne dziury, aby dziecko zmieściło w nich nogi. Pomaluj pudełka na ciekawy kolor. Z przodu „butów” przyklej szpony potworka. Stwórz je z trzech wyciętych podłużnych trójkątów, naklejonych obok siebie.

13. Torebka – koszyczek dla dziewczynki

Z kwadratowego pudełka po chusteczkach, np. Velvet, możesz zrobić torebkę – koszyczek do zabawy dla dziewczynki. Odetnij całą górę opakowania, aby stworzyć kształt koszyczka. Następnie obklej lub pomaluj pudełko. Po wewnętrznych bokach przyklej solidnym klejem taśmę, tak aby dziewczynka mogła zarzucać sobie „torebkę” na ramię i chodzić z nią po domu.

14. Gitara

To bardzo efektowna zabawka, którą możesz stworzyć z pudełka po chusteczkach. Jak dokładnie to zrobić?

  • Zacznij od zrobienia gryfu gitary. W sztywnym kartonie wytnij kształt gryfu i, jeśli chcesz, pomaluj go na ciekawy kolor.
  • Teraz stwórz struny. Możesz zrobić je ze sznurków albo muliny, najlepiej w kilku kolorach. Będziesz przyklejać je z boku pudełka po chusteczkach i przy końcówce gryfu. Dlatego wymierz odpowiednio ich długość.
  • Do przyklejenia strun użyj mocnego kleju.
  • Teraz potrzebujesz taśmy, dzięki której dziecko będzie mogło nałożyć na siebie gitarę. Dopasuj jej długość do wzrostu dziecka. Końce taśmy doklej pośrodku tyłu pudełka chusteczek oraz z tyłu końca gryfu.

Śmiejące się dziewczynki bawiące się papierem kolorowym. Na pierwszym planie są chusteczki w pudełku Velvet

Teraz już wiesz, co możesz zrobić z pudełek po chusteczkach. Zacznij je więc kolekcjonować i do dzieła!

#chusteczki #porady #zabawa