Skip to main content

Oryginalne ozdoby na Halloween – DIY

Planujesz halloweenową imprezę lub po prostu chcesz udekorować dom na ten niezwykły czas? Sprawdź jak łatwo zrobić własnoręczne ozdoby na Halloween!

• Wycinanie w dyni – klasyczne i nie tylko

Dziewczynka malujące małą dynię na biało

DIY ozdoby na Halloween mogą być bardzo klasyczne albo bardziej innowacyjne i kreatywne. W dyni możesz więc wyciąć nie tylko klasyczne straszne twarze (które zawsze wyglądają niezwykle efektownie!), ale udekorować ją też w zupełnie inny sposób. Możesz na przykład pomalować ją na biało i wykleić w ciekawe wzory srebrnymi cekinami. Nie bój się zrealizować nawet najbardziej szalonych pomysłów!

• Wycinane papierowe nietoperze

Dziecko wycinające ozdoby z kolorowego papieru na Halloween
Nietoperze to nieodzowny symbol strasznej nocy i bardzo popularne ozdoby na Halloween. Zrób to sam z papieru lub sama, w bardzo prosty sposób! Potrzebujesz tylko czarnego papieru, najlepiej lekko sztywnego. Wytnij z niego kilka lub kilkanaście nietoperzy i zawieś je nad wejściem, na ścianie lub przy kominku. Użyj zmywalnego kleju czy taśmy lub przewieś klasycznie na sznurku.

• Ciasteczka i wypieki w halloweenowe wzory


Na halloweenowy wieczór lub imprezę przygotuj też wypieki z halloweenowymi zdobieniami, na przykład ciasto z czapką czarownicy na górze albo biały tort „zalany krwią”. Świetnym pomysłem będą też ciasteczka w kształcie nietoperzy albo duchów. Docenią je zwłaszcza dzieci, którym rozdasz je w halloweenową noc!

• Halloweenowe ozdoby na świeczki i kieliszki

Dziewczynka przygotowująca ozdobę na Halloween DIY z butelki
Ozdoby na Halloween DIY nie muszą być zrobione całkowicie od zera. Możesz nadać strasznego efektu rzeczom, które masz już w domu! Lampiony możesz na przykład pomalować pomarańczową i czarną farbą w „duchy” albo obkleić szklanki lub kieliszki naklejkami ze strasznymi wzorkami. Pamiętaj o użyciu zmywalnym pisaków czy farb, jeśli nie chcesz pozostać ze wspomnieniem Halloween na cały rok!

• Kolacja w stylu Halloween

Stół zastawiony na Halloween z dyniami o świeczkami
Tu możesz puścić wodze fantazji i naprawdę zaszaleć z ozdobami. Dekoracje Halloween DIY na kolację mogą być bardzo subtelne, jak na przykład wycięta dynia na środku stołu czy serwetki ze strasznymi wzorami lub też bardziej szalona. Wszystkie chwyty dozwolone! Możesz umieścić na przykład na stole szklanki a’la duchy, czapki czarownicy, sztuczne pajęczyny czy imitacje pająków przy każdym nakryciu!

• Halloweenowe świeczki

Dekorowanie świeczki na Halloween
Dekoracje na Halloween DIY nie muszą zająć Ci dużo czasu. Najłatwiejsze i najszybsze w przygotowaniu będą „straszne świeczki”. Oto kilka pomysłów na nie:

  • „Krwawe świeczki”. Do ich wykonania potrzebujesz dwóch rodzajów świeczek – szerokiej białej i czerwonej (ta może być cienka). Rozpal czerwoną świeczkę i ustaw tak, aby wosk skapywał na białą i imitował krew.
  • Świeczki – pajęczyny. To też dość proste w wykonaniu halloween dekoracje diy. Kup świeczki w przezroczystych świecznikach i czarną farbą namaluj na nich pajęczyny. Gotowe!
  • Eleganckie świeczki na Halloween. Na spód białych świeczek możesz nałożyć cienki pasek czarnej koronki. Będą wyglądały intrygująco i glamour!

• Wiszące duchy

Ozdoba Halloween DIY z rolki po papierze toaletowym
Zrób ozdoby na Halloween DIY z papieru lub… rolki po papierze toaletowym, np. Velvet. To bardzo proste. Wystarczy, że pomalujesz rolki na biało i namalujesz na nich czarnym markerem straszne twarze duchów. Do rolek na górze przytwierdź sznurek. Duchy najlepiej umieścić w okolicy wejścia, gdzie zrobią największe wrażenie!

• Lampiony-mumie

Do wykonania tej niezwykłej ozdoby na Halloween zrób to sam potrzebujesz świeczek – lampionów, kartki papieru i bandaża. Lampiony obłóż bandażem lekko po skosie, aby przypominały mumię, pozostawiając otwór na górze nietknięty, jeśli chcesz je podświetlać. Z papieru wytnij oczy, pomaluj je na czarno i przyklej z przodu. Straszne mumie na Halloween masz gotowe!

• Halloweenowe napisy na drzwi

Jeśli nie chcesz dekorować domu w środku, możesz zrobić to łatwo na zewnątrz. Tak naprawdę wystarczą tylko straszne napisy na drzwi. Zmywalną farbą lub markerem możesz napisać np. „Trzymać się z daleka”, „Niebezpieczeństwo” albo „Dom strachów”. Możesz też zrobić to na kawałku tektury i przytwierdzić do drzwi.

• Potworki z opakowania po chusteczkach

Ozdoby Halloween DIY z pudełek po chusteczkach

Z opakowania po chusteczkach higienicznych, np. Velvet możesz stworzyć ekspresowe ozdoby na Halloween DIY z papieru. Z opakowania bardziej kwadratowego możesz zrobić nietypową dynię, czyli pomalować je na pomarańczowo i namalować „dyniowe wzory”. Z opakowania po chusteczkach możesz też stworzyć potworki ze strasznymi twarzami albo mumie, dokładnie takie jak z lampionów. Udanej zabawy!

• Napoje z halloweenowymi słomkami

Ozdob Halloween DIY – papierowe nietoperze na słomki

Na Halloween najlepiej kupić czarne słomki (oczywiście papierowe!), pomarańczowe lub w czarno-białe paski. Możesz dodać do nich jeszcze dodatkowe elementy, które nadadzą im strasznego efektu. Kilka centymetrów pod ustnikiem możesz dokleić na przykład wycięte z papieru nietoperze czy pająki. Jeśli używasz kleju, pamiętaj, aby wybrać taki, który jest dopuszczony do kontaktu z żywnością.

• Balony ze strasznymi twarzami

Balony na Halloween
To bardzo proste i szybkie ozdoby Halloween DIY. Potrzebujesz tylko balonów w wybranych przez siebie kolorach. Po nadmuchaniu możesz pomalować je w dowolne wzory – z białych możesz stworzyć duchy czy pająki, na pomarańczowych namalować straszne twarze. A może wymyślisz coś jeszcze ciekawszego i straszniejszego?!

• Pajęczyna na drzwi

Takie ozdoby na Halloween DIY wymagają wprawdzie ciut więcej czasu i zaangażowania, ale spektakularny efekt, jaki dają, jest tego wart. Pajęczynę na drzwi możesz zrobić z białych lub czarnych sznurków, w zależności od koloru Twoich drzwi. Możesz wybrać opcję ambitną i nałożyć ją na całe drzwi albo w szybszej wersji, stworzyć kilka małych pajęczyn na drzwiach.

Już wiesz jak łatwo i szybko zrobić klasyczne oraz oryginalne ozdoby na Halloween DIY. Z nimi na pewno spędzisz udaną i straszną noc!