Jak wykonać idealny demakijaż?
Płyn micelarny, tonik, właściwe płatki kosmetyczne i specjalna technika. Sprawdź, jak wykonywać idealny demakijaż w kilku prostych krokach.
Sen ma zbawienne działanie na Twoją skórę. Podobnie jak wieczorna pielęgnacja. Aby zadziałała ona jednak w stu procentach skutecznie, niezbędne jest wykonanie wcześniej prawidłowego demakijażu. Cowieczorne oczyszczanie skóry to podstawa dbania o nią. Dlatego niezależnie od tego, jak długi był Twój dzień, zawsze powinnaś znaleźć czas na zmycie makijażu.
Niezmyty makijaż zatyka pory i uniemożliwia prawidłową odnowę Twojej skórze. Przyspiesza jej starzenie, ale też przyczynia się do powstania stanów zapalnych czy podrażnień. Do właściwego demakijażu potrzebny są dobrze dobrane do Twojej cery kosmetyki oraz miękkie i delikatne dla Twojej skóry płatki higieniczne.
Delikatny demakijaż oczu
Do demakijażu oczu najlepiej użyć dwufazowego płynu, który nie tylko rozpuści makijaż i go usunie, ale też delikatnie natłuści bardzo delikatną skórę wokół oczu. Aby demakijaż jej nie podrażnił, warto też dobrać odpowiednie płatki kosmetyczne, np. bawełniane płatki kosmetyczne.
Aby włókna płatków nie wplatały się w rzęsy, ani nie wpadały do oczu, warto sięgnąć po płatki ze złączonymi brzegami, takie jak waciki kosmetyczne duże Velvet Natural Comfort. Takie płatki kosmetyczne bezpyłowe na pewno nie rozwarstwią się w trakcie demakijażu. Dodatkowo te bawełniane waciki są też bardzo delikatne, bezzapachowe i hipoalergiczne, więc nie podrażnią skóry. Dlatego gdy wybierasz płatki kosmetyczne, cena nie powinna grać roli, bo chodzi przecież o Twoją skórę.
Jaka technika najskuteczniej usunie makijaż z oczu, bez podrażnień?
Nasącz płatki kosmetyczne duże obficie płynem i przyłóż na kilkanaście sekund do oczu, jak okład. Po tym czasie posuwistym ruchem delikatnie zetrzyj makijaż z oczu, bez ich pocierania. Płatki higieniczne przesuń z góry na dół rzęs i tym sposobem usuniesz z nich tusz. Aby uniknąć tzw. efektu pandy, dobrze podłożyć pod rzęsy miękką chusteczkę jednorazową Velvet albo duże waciki kosmetyczne.
Szybki demakijaż twarzy
Niezależnie od tego, jaki masz rodzaj cery, do jej demakijażu lepiej nie używać klasycznego mydła ani kosmetyków zawierających alkohol. Zaburzają pH skóry i niszczą jej płaszcz hydrolipidowy. Mogą przez to podrażnić oraz wysuszyć nawet tłustą i grubą skórę. Tak naprawdę do demakijażu twarzy najlepiej użyć nie jednego, ale dwóch kosmetyków. Ściągawkę z ich właściwego doboru znajdziesz poniżej:
Krok 1 demakijażu twarzy
W trakcie niego usuwasz pozostałości makijażu. Możesz do niego użyć jednego z następujących kosmetyków oraz płatki kosmetyczne bawełniane:
– płyn micelarny – jeśli masz normalną lub tłustą skórę, do demakijażu najlepiej użyć klasycznego płynu micelarnego. Jest on bardzo lekki, skutecznie usuwa makijaż i nie zatyka porów. Pamiętaj jednak, że waciki higieniczne wchłaniają go dużo, więc to kosmetyk, który dość szybko się zużywa.
– mleczko do demakijażu – jeśli masz bardzo suchą skórę, która szybko się starzeje, do jej demakijażu warto użyć tłustego mleczka, które natłuści skórę i zmniejszy ryzyko jej podrażnień.
– olejek do demakijażu – jeśli masz normalną lub suchą skórę, idealnym kosmetykiem do demakijażu jest też olejek. Możesz nakładać go bezpośrednio na skórę albo użyć waciki bawełniane. Do ekspresowego demakijażu twarzy lepiej używać płatki kosmetyczne duże.
Krok 2 demakijażu twarzy
Podczas niego usuwasz ostatecznie wszystkie zanieczyszczenia oraz pozostałości makijażu oraz pierwszego kosmetyku do demakijażu. W trakcie tego etapu musisz użyć kosmetyku, który zmywa się wodą. Sprawdź, jaki najlepiej wybrać:
– żel do mycia twarzy – jeśli masz tłustą skórę, lekki żel będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Nakładasz go na skórę, zwilżasz wodą, masujesz nim dokładnie twarz przez około 15 sekund i obficie zmywasz wodą.
– pianka do mycia twarzy – to najbardziej uniwersalny kosmetyk, który pasuje zarówno bardzo tłustej, jak i bardzo wrażliwej skórze.
– naturalne mydło – w przypadku tłustej skóry do jej mycia możesz stosować specjalne mydła oczyszczające, przeznaczone wyłącznie do twarzy, na przykład z dodatkiem glinki czy węgla aktywnego.
Tonizowanie – niezwykłe ważny element demakijażu
Wbrew obiegowym opiniom, tonizowanie nie ma na celu usunąć resztki zanieczyszczeń, ani odświeżyć skórę. Ma za to inną, równie ważną funkcję – przywrócić skórze prawidłowe pH po myciu. Mycie twarzy obniża jej pH, przez co staje się ona bardziej podatna na podrażnienia. Dobrze dobrany tonik może też zmniejszać stany zapalne, ułatwiać zwężanie porów czy wspomagać nawilżanie skóry.
Aby zadziałał skutecznie, wystarczy, że wyciśniesz jego odrobinę na płatki kosmetyczne duże i wklepiesz w skórę, bez pocierania. Idealne będą do tego naturalne, w stu procentach bawełniane duże płatki kosmetyczne, takie jak bawełniane waciki Velvet.
Demakijaż – częściej niż raz dziennie?
Pamiętaj, że częste mycie twarzy może zaszkodzić jej tak samo, jak niezmywanie makijażu. Zbyt częste pocieranie skóry czy stosowanie kosmetyków do mycia twarzy może ją podrażniać. Dlatego, gdy podczas makijażu zdarzy Ci się wpadka i nierówno nałożysz kosmetyk albo w ciągu dnia tusz czy cień odbiją Ci się na powiece, nie musisz wykonywać demakijażu i malować się od nowa.
Wystarczy drobna poprawka, w której niezastąpione będą delikatne patyczki kosmetyczne biodegradowalne Vevet. Świetnie się sprawdzą, kiedy potrzebny będzie precyzyjny i subtelny retusz, bez konieczności robienia pełnego demakijażu. Do poprawek różu czy brązera użyj za to płatki kosmetyczne, takie jak płatki bawełniane Velvet.