Skip to main content

5 pomysłów na wykorzystanie ręcznika Velvet Extra Long podczas grillowania

Grill, ręczniki Velvet Extra Long - 5 pomysłów na wykorzystanie ręcznika Velvet Extra Long podczas grillowania

Sezon grillowy właśnie się rozpoczął! Sprawdź, jak wykorzystać go w pełni z pomocą ręcznika Extra Long Velvet!

Aby grillowanie przebiegało bez zakłóceń, zadbaj o wszystko od A do Z. Oprócz dobrego sprzętu, dobrej jakości potraw, zadbaj też o wszelkie dodatki, takie jak na przykład ręcznik papierowy. 

Nie musisz wybierać się jednak na wielkie zakupy. Nasz ręcznik Extra Long Velvet jest wielozadaniowy – posłuży Ci zarówno do przygotowania potraw przed grillem, podczas grillowania, jak i tuż po nim. Przekonaj się, do czego możesz go wykorzystać!

1. Wykorzystaj go przy marynowaniu ryb lub mięsa

Żeby karkówka, kurczak czy ryba smakowały idealnie, przed grillowaniem warto je zamarynować. Przy tym zadaniu idealnie sprawdzi się ręcznik papierowy Extra Long Velvet! 

Po umyciu mięsa lub drobiu, delikatnie osusz je ręcznikiem kuchennym Velvet, pokrój na kawałki, jeśli to konieczne, i wmasuj marynatę. Odstaw ją na kilka godzin lub na noc. W tym czasie mięso idealnie wchłonie wszystkie przyprawy, a jego smak po grillowaniu będzie niepowtarzalny!

2. Przy natłuszczaniu grilla

To niezwykle ważny element grillowania, który zapobiegnie przywieraniu ryb lub mięsa do grilla. Przed rozpoczęciem grillowania zanurz listek lub dwa ręcznika Extra Long Velvet w oleju i starannie natłuść jego wszystkie metalowe elementy. Po grillowaniu ryba czy kurczak będą idealnie chrupiące i unikniesz ich przypalenia na brzegach.

3. Do sprzątania po grillowaniu

Wiemy, to najmniej przyjemna część grillowania. Ręcznik kuchenny Velvet Extra Long zamieni jednak to zadanie w niezwykle łatwe. Ponieważ jest bardzo chłonny i gruby, łatwo usuniesz z jego pomocą wszystkie plamy, nawet te tłuste.

Ten ręcznik łatwo usuwa też zabrudzenia, bez pozostawiania smug. Dzięki temu nie musisz przecierać grilla czy stołu kilkanaście razy, aby przywrócić ich powierzchni utracony blask.

4. Jako serwetki oraz do zabezpieczania ubrań

Ręczniki kuchenne Extra Long Velvet są niezwykle chłonne, z ich pomocą idealnie zabezpieczysz swoje ubrania. Wystarczy, że podłożysz je pod papierowy talerzyk na kolanach, aby zmniejszyć ryzyko zabrudzenia ubrań.

Dzięki temu, że ten ręcznik Velvet jest niezwykle chłonny, zaabsorbuje świetnie plamy z tłuszczu czy sosów. Dla pewności użyj dwa, trzy listki, jeśli masz jasne ubrania czy wykonane z materiałów, z których trudno usunąć plamy.

Nasz ręcznik Velvet Extra Long zastąpi też serwetki. Jego miękka struktura jest bardzo delikatna dla skóry, więc możesz nim wygodnie wytrzeć usta oraz dłonie podczas lub po posiłku. 

5. Do przechowywania potraw, które zostały po grillu

Dzięki naszemu ręcznikowi dłużej zachowają świeżość. Zwłaszcza, jeśli planujesz je zamrozić. Wtedy ręcznik idealnie sprawdzi się nawet do zamrażania chleba.

Wystarczy, że owiniesz nim chleb, zamkniesz w foliowym worku i włożysz do zamrażalnika.

Piersi z kurczaka czy karkówkę dokładnie umyj przed zamrażaniem, osusz ręcznikiem papierowym i schowaj w specjalnych woreczkach foliowych lub pojemnikach.

Dlaczego ręcznik papierowy Extra Long Velvet?

Ręcznik papierowy Extra Long VelvetPrzekonaj się, dlaczego jeszcze warto używać go podczas grillowania:

 – Bezpieczny do stosowania z żywnością – ten ręcznik posiada świadectwo PZH, poświadczające jego bezpieczeństwo w kontakcie z żywnością.

Oznacza to, że możesz spokojnie używać go do osuszania czy zamrażania potraw.

 – Niezwykle ekonomiczny – jego rolka jest bardzo długa, dzięki czemu może starczyć Ci zarówno do przygotowania grilla, podczas grillowania, jak i do sprzątania tuż po nim.

 – Szybko odsącza tłuszcz – dzięki czemu idealnie nadaje się na grilla. Właśnie dlatego warto stosować go zarówno jako serwetki, do przygotowywania grilla, jak i do sprzątania tłuszczu z grilla już po zakończeniu posiłku.

 – Jest bardzo wytrzymały – dzięki czemu nie porwie się przy olejowaniu grilla  i idealnie sprawdzi się jako serwetka.

 – Jest przyjazny środowisku – jest bowiem w stu procentach wykonany z celulozy.