Skip to main content

Ręczniki papierowe – jak wybrać najlepsze

Jaki powinien być dobry ręcznik papierowy? Tradycyjny czy pochodzący z recyklingu, dwu czy może trójwarstwowy? Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy.

1. Im więcej warstw, tym lepiej

W sklepach najczęściej możesz natrafić na trzywarstwowy ręcznik papierowy lub dwuwarstwowy. Ręczniki papierowe trzywarstwowe są zazwyczaj droższe, ale bardziej opłacalne. Sprzątanie domu jest z nimi dużo łatwiejsze. Są bardziej chłonne, dlatego jednorazowo zużywasz ich o wiele mniej. Trzywarstwowy ręcznik to też bardzo wytrzymały ręcznik papierowy. Nie strzępi się i nie pozostawia „kłaczków”.

Jeśli jednak planujesz używać ręczników do usuwania kurzu z mieszkania, lepszym wyborem mogą okazać się wtedy ręczniki papierowe dwuwarstwowe. Ponieważ są mniej chłonne, nie będą absorbowały aż tak dużo produktu, którego używasz do czyszczenia. Dzięki temu zużyjesz go o wiele mniej, niż przy ręczniku trzywarstwowym.

2. Zwracaj uwagę na długość

Ręcznik do sprzątania kuchni może mieć zarówno kilkadziesiąt listków, na przykład 40, jak i nawet 400. To oczywiście wpływa na jego cenę, bo dłuższy ręcznik papierowy starczy Ci na dłużej. Jeśli nie chcesz więc co kilka dni kupować nowych ręczników, wybieraj te posiadające kilkaset listków. Informację o ilości listków zawsze znajdziesz na opakowaniu.

3. Masz alergię – wybieraj eko

Jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodziny cierpi na alergie lub choroby skórne, musisz wybrać bezpieczne ręczniki kuchenne papierowe. Najlepiej, aby pochodziły z naturalnych materiałów, nie były wybielane, nie posiadały zapachu, ani kolorowych nadruków. Stosowana do nich farba może bowiem uczulać osoby bardzo podatne na alergie lub choroby skórne, takie jak egzema czy atopowe zapalenie skóry.

4. Zdecyduj się na najlepszy materiał

Dobre ręczniki papierowe powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Tym, który najczęściej jest stosowany do ich produkcji jest celuloza. To materiał, który pochodzi z drzew i ma bardzo dobrą chłonność, a także wytrzymałość. Niektóre ręczniki papierowe są też stworzone częściowo lub całkowicie z odnawialnych materiałów. Pamiętaj jednak, że niektóre ręczniki pochodzące w całości z recyklingu mogą być szorstkie, niemiłe w dotyku, mieć nieprzyjemny zapach i gorsze właściwości absorpcyjne.

5. Szukaj ręczników z nadrukami

Najlepiej z wzorkami w kolorze ręcznika. Taki ręcznik, z tłoczeniami, to najbardziej chłonny ręcznik kuchenny i najlepiej absorbuje wodę. Dlatego warto używać go nie tylko do kuchni, ale również np. do wycierania rąk w łazience dla gości.

Ręcznik papierowy czy materiałowy – który lepszy?

W dobie dbałości o środowisko coraz częściej mówi się o bardziej ekologicznych rozwiązaniach w domu. Pojawia się więc pytanie, czy ręcznik papierowy jest najbardziej ekologiczną opcją i czy nie lepiej zastąpić go materiałowym.

W niektórych sytuacja bawełniana szmatka czy ręcznik mogą świetnie sprawdzić się jako alternatywa papierowego, na przykład przy osuszaniu naczyń, ale w innych już niekoniecznie.

Ręcznik papierowy nadal nie ma sobie równych przy:

 – sprzątaniu mokrych, brudnych plam – trzymanie w kuchni szmatki z wchłoniętymi plamami z jedzenia lub napojów i używanie jej wielokrotnie nie jest najlepszym pomysłem.
W resztkach napojów czy jedzenia łatwo rozwijają się mikroorganizmy, w tym grzyby czy bakterie. Dlatego takie szmatki zdecydowanie nie powinny znajdować się w kuchni.

 – pastowaniu butów – pasta z butów, zwłaszcza z dodatkiem lipidów, bardzo trudno się spiera, a do tego usztywnia materiał. Bawełniana ścierka po kilku pastowaniach i tak będzie nadawała się do wyrzucenia.

 – wycieraniu rąk – zwłaszcza, gdy jesteś w trakcie sprzątania, prac domowych czy pracy przy samochodzie. Wszelkie zabrudzenia lepiej wycierać wtedy w papierowy ręcznik, który wkrótce wyrzucisz, niż w brudną ścierkę. Ręczniki papierowe są też bardziej higieniczną opcją w toalecie dla gości.

 – sprzątaniu łazienki – korzystanie z jednorazowych ręczników jest w takim przypadku bardziej higieniczne, zwłaszcza przy czyszczeniu toalety czy umywalki.

Poznaj ręcznik papierowy Velvet TURBO do zadań specjalnych

Dzięki niemu sprzątanie mieszkania czy sprzątanie domu stanie się dużo łatwiejsze. Poznaj zalety ręcznika TURBO:

 – To ręcznik trzywarstwowy, a więc starczy Ci na bardzo długo, który charakteryzuje się wysoką chłonnością. Dodatkowo każda z warstw jest gruba, co jeszcze bardziej zwiększa prędkość pochłaniania przez niego wody czy wszelkich mokrych plam w kuchni po jedzeniu lub piciu.

 – Doskonała jakość, która przekłada się na jego niezwykłą wytrzymałość.

 – Jest bardzo wytrzymały – oznacza, że ręcznik papierowy TURBO nie rozwarstwia się zarówno podczas przerywania pojedynczych listków, jak też podczas sprzątania. Dzięki temu po sprzątaniu nie znajdujesz wszędzie irytujących pyłków albo małych fragmentów papieru.

 – To ręcznik multifunkcyjny – jeśli zastanawiasz się, jak sprzątać mieszkanie najlepiej, odpowiedź brzmi, z pomocą ręcznika TURBO. Możesz używać go zarówno do sprzątania kuchni, jak i całego domu, bo pozostawia idealnie gładkie powierzchnie, bez smug. Dzięki temu sprzątanie mieszkania, w tym powierzchni łazienkowych, podłóg, szafek, mycie okien i luster staje się łatwe i przyjemne.

Co więcej, to też idealny ręcznik papierowy do sprzątania samochodu. Ręcznik TURBO idealnie nadaje się także w trakcie prac remontowych, do wycierania rąk czy usuwania zabrudzeń.

 – Jest niezwykle wydajny – duża rolka nowego ręcznika Velvet TURBO składa się z wielu bardzo mocnych i niezwykle chłonnych listków, które wystarczą na bardzo długi czas.

Sprawdź, jak łatwe i przyjemne może być sprzątanie z VELVET TURBO!