Skip to main content

Miś Velvetuś zaprasza dzieci na wakacyjną przygodę… z higieną!

Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia w teczkę!

W wakacyjnych bagażach najmłodszych podróżników z całą pewnością nie zabraknie ulubionych zabawek i pluszowych maskotek, jednak to nie one powinny zajmować najważniejsze miejsce w plecakach! Butelka wody, kosmetyki do mycia, kremy z filtrem i artykuły higieniczne – halo Juniory, czy jesteście gotowi na lato? 😊 Takie pytanie zadaje Miś Velvetuś, który w lipcu i w sierpniu odwiedzi 10 przedszkoli w całej Polsce, aby spotkać się z maluchami, porozmawiać z nimi o higienie i spędzić fajny czas na wspólnej zabawie!

Mały chłopiec i miś Velvetuś - Miś Velvetuś zaprasza dzieci na wakacyjną przygodę… z higieną!

Wakacje to przerwa od szkoły, ale nie od higieny! 🙂

Miś Velvetuś to bohater ogólnopolskiego programu „Zdrowo i sportowo” – akcji skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, której głównym celem jest propagowanie aktywności fizycznej. Zdrowy styl życia to jednak nie tylko ruch i zajęcia sportowe, ale również zbilansowana dieta i dbanie o higienę osobistą. Dzieciom trzeba jednak o tym przypominać nie tylko podczas roku szkolnego, ale przede wszystkim w przerwie od nauki, kiedy w ferworze zabawy maluchom zdarza się zapominać o „złotych zasadach Misia Velvetusia”! 😊

Z tego względu latem organizatorzy akcji odwiedzą aż 10 przedszkoli w całej Polsce ze specjalnym programem edukacyjnym skierowanym przede wszystkim do dzieci w wieku 3-6 lat! Maluchy będą miały szansę uczestniczyć w atrakcyjnych spotkaniach, na których nie zabraknie solidnej dawki wiedzy oraz kreatywnej i ruchowej zabawy! Wśród tematów poruszanych podczas zajęć pojawią się takie zagadnienia jak higiena rąk, znaczenie wody dla człowieka czy samodzielność w toalecie z nawilżanym papierem toaletowym. Miś Velvetuś pokaże dzieciom, jak przygotować się do wyjazdów wakacyjnych i w jaki sposób dbać o siebie, przebywając poza domem. Wszystkie spotkania będą transmitowane na żywo w Internecie, aby mogło w nich uczestniczyć jak najwięcej małych czyściochów! 😊

Mały chłopiec na nocniku i miś Velvetuś trzymający w łapce nawilżany papier toaletowy Velvet Junior - Miś Velvetuś zaprasza dzieci na wakacyjną przygodę… z higieną!

Higiena dla ciała, higiena dla… przyrody!

Bo higiena nie dotyczy przecież wyłącznie naszego ciała! W dzisiejszym świecie w równym stopniu należy dbać o… higienę środowiska! Rzeki, morza, powietrze, lasy – one też chcą być czyste i zadbane, aby zapewniać ludziom zdrowie, ukojenie i właściwe warunki do życia! Miś Velvetuś troszczy się o stan przyrody i chce uświadamiać dzieci, że przyszłość naszej planety leży w ich rękach! Takich tematów jak recykling, segregacja śmieci czy znaczenie czystego powietrza dla człowieka nie zabraknie też tego lata, a tuż po wakacjach będziemy o tym mówić znacznie więcej! Koniecznie śledźcie poczynania Misia Velvetusia!

Mały chłopiec z tatą zbierają śmieci z jeziora – wspólne dbanie o środowisko - Miś Velvetuś zaprasza dzieci na wakacyjną przygodę… z higieną!

Wakacyjny rozkład jazdy z Misiem Velvetusiem

W wakacyjną podróż Miś Velvetuś wyrusza już 14 lipca – tego dnia pojawi się w przedszkolu nr 23 w Gdańsku. Letnia wyprawa sympatycznego niedźwiadka potrwa przez całe wakacje, aż do końca sierpnia 2022 roku! Wszystkie dzieci, które nie będą mogły być z nami stacjonarnie, zapraszamy na ok. 45-minutowe transmisje online, nadawane na żywo z danej placówki. Każde spotkanie będzie poruszało inny temat przewodni, dlatego warto uczestniczyć we wszystkich dziesięciu wydarzeniach, aby nie pominąć żadnego wątku z listy Misia Velvetusia! Szczegóły przedsięwzięcia oraz linki do transmisji online zostaną umieszczone na stronie akcji oraz w wydarzeniach na profilu @akcjazdrowoisportowo na Facebooku.
Kto tego lata wyruszy z Misiem Velvetusiem w wakacyjną podróż z higieną? 😊
Bądźcie razem z nami, do zobaczenia!

Chłopczyk i dziewczynka myją zęby – higiena dzieci - Miś Velvetuś zaprasza dzieci na wakacyjną przygodę… z higieną!

W oczekiwaniu na pociąg Misia Velvetusia…

Czas nadrobić zaległości czytelnicze! 😊 Oto kilka tekstów, które mogą zainteresować rodziców i opiekunów małych czyściochów. Sprawdź, czy wiesz…

Co spakować na wakacyjny wyjazd dziecka?

Który nawilżany papier toaletowy Velvet warto zabrać ze sobą na wakacje?

Za co został doceniony przez konsumentki nawilżany papier toaletowy Velvet Junior, który otrzymał tytuł Superproduktu Świata Kobiety 2021?


Wakacyjna podróż misia Velvetusia - Miś Velvetuś zaprasza dzieci na wakacyjną przygodę… z higieną!