Skip to main content

Jak wybrać najlepsze chusteczki nawilżane dla Twojego dziecka?

Skóra małego dziecka jest cienka, delikatna i podatna na podrażnienia. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków do jej pielęgnacji, bo przecież zdrowie i komfort pociechy są dla rodziców najważniejsze.

Aby zapobiec problemom skórnym, przy każdej zmianie pieluszki trzeba pamiętać o dokładnym oczyszczeniu pupy. Do tego zadania najlepiej użyć wilgotnych chusteczek. Są one często wybawieniem dla mam, zwłaszcza gdy znalazły się z dziećmi poza domem. Warto jednak zastanowić się, które chusteczki są najlepsze dla naszych pociech. Poniżej zamieszczamy wskazówki, czym się kierować przy ich wyborze.

Skład

Każdy rodzic chce dawać dziecku to co najlepsze, dlatego tak istotny jest skład kosmetyków. Wybieraj chusteczki bez alkoholu w składzie, który ma niekorzystny wpływ na skórę. Parabeny, syntetyczne oleje, silikony, czy phenoxyethanol mogą również przyczynić się do wystąpienia podrażnień. Chusteczki Velvet BABY nie zawierają tych składników, dzięki czemusą bardzo delikatne i dobrze tolerowane przez wrażliwą skórę dziecka. Ponadto zawierają naturalne wyciągi roślinne o działaniu kojącym i łagodzącym.

Tkanina

Jakość tkaniny jest bardzo ważna. Chusteczki Velvet BABY, wykonane z wysokiej jakości materiału, są wyjątkowo komfortowe dla skóry, przyjemne w użyciu, miękkie i delikatne. 

Hipoalergiczne

Kosmetyki hipoalergiczne to takie, które nie powodują uczuleń lub ryzyko ich wystąpienia jest zminimalizowane. Hipoalergiczne chusteczki Velvet BABY są przeznaczone do skóry wyjątkowo wrażliwej. Potwierdza to aż 99% mam, które przyznały, że po ich użyciu nie wystąpiły żadne podrażnienia*.

Zapach

Kosmetyki o bardzo intensywnym zapachu mogą działać drażniąco na delikatny nos dziecka. Dla skóry bardzo wrażliwej wybieraj chusteczki Velvet BABY Pure, które są bezzapachowe, nie zawierają perfum i oczyszczają delikatnie jak woda. 

Badania

Bezpieczeństwo chusteczek Velvet BABY jest potwierdzone badaniami dermatologicznymi oraz laboratoryjnymi. Używając ich, masz pewność, że dajesz dziecku to, co najlepsze.

Dowiedz się więcej o chusteczkach Velvet BABY TUTAJ

* Źródło: badanie babyonline.pl w grupie 156 mam.