Skip to main content

Zielony las wokół nas! Zasadziliśmy Las Velvet!

Wiemy, że lasy to płuca naszej planety. W Velvet staramy się dbać o nie na wiele sposóbów. Tej wiosny podjęliśmy się również inicjatywy zasadzenia Lasu Velvet, który był nie tylko uwieńczeniem tegorocznej EkoLoterii Velvet, ale przede wszystkim ustanowił symbol naszych działań, podejmowanych na rzecz środowiska naturalnego!

Co zawdzięczamy lasom?

Bez wątpienia lasom zawdzięczamy bardzo wiele! Przekonajcie się, dlaczego lasy są tak ważne dla dobra całej naszej planety.

 – Produkują tlen

Lasy, a dokładniej znajdujące się w nich drzewa, pochłaniają szkodliwy dwutlenek węgla i uwalniają do atmosfery zbawienny tlen, którym oddychamy. 

 – Są niezwykle ważnym elementem ekosystemu

Lasy to nie tylko drzewa. To też miliony pożytecznych bakterii, owadów oraz ptaków, które użyźniają glebę, roznoszą nasiona i pyłki.

 – Zapobiegają globalnemu ociepleniu

Ponieważ lasy pochłaniają dwutlenek węgla, zmniejszają ryzyko globalnego ocieplenia. Dodatkowo obecność lasów w pobliżu zabudowanych terenów pozwala zapobiec tworzeniu się dużych nagrzanych „miejskich wysp” latem. Lasy chłodzą więc swoje najbliższe otoczenie.

 – Zapobiegają skutkom zmian klimatycznych

Korzenie drzew pochłaniają wodę z intensywnych opadów, dzięki czemu łagodzą powodzie. Z czasem oddają jednak wodę do rzek czy innych zbiorników wodnych, przez co zapobiegają ich wysychaniu. Lasy regulują więc obieg wody w naturze.

 – Oczyszczają powietrze

Drzewa pochłaniają nie tylko dwutlenek węgla, ale też inne szkodliwe gazy z powietrza, takie jak tlenek węgla, tlenek siarki czy tlenek azotu. Dzięki temu zapobiegają zanieczyszczeniu powietrza, które odbija się na naszym zdrowiu.

Czy wiesz, że? 

”Zasadź z nami Las Velvet. Las, którym będą się cieszyły nasze dzieci” 

Tegoroczna wiosna przebiegała pod znakiem EkoLoterii Velvet – wyjątkowej akcji promocyjnej z atrakcyjnymi nagrodami, którą promował charakterystyczny zielony liść, widniejący na wybranych opakowaniach produktów Velvet, na materiałach reklamowych w sklepach i w komunikacji internetowej. EkoLoteria Velvet nie tylko dawała każdemu szansę na wygranie oczyszczacza powietrza i hybrydowej Toyoty Corolli, ale przede wszystkim zwracała uwagę uczestników na fakt, że każdy z nas poprzez codzienne małe czynności może przyczyniać się do ochrony środowiska, na przykład poprzez podejmowanie mądrych i odpowiedzialnych decyzji zakupowych. Taką decyzją jest bez wątpienia sięganie po produkty marki Velvet – marki, która nieustannie podejmuje szereg inicjatyw na rzecz naszej planety i cały czas wyznacza sobie kolejne ambitne cele w myśl zasady „Osiągać Więcej, Zużywać Mniej”. Zwieńczeniem EkoLoterii Velvet było zasadzenie Lasu Velvet, które odbyło się w maju 2021 roku i któremu przyświecało hasło „Pomóż nam zasadzić Las Velvet. Las, którym będą się cieszyły nasze dzieci.”

Las Velvet to 9600 m2 lasu liściastego, w którym znajduje się aż 6200 drzew leśnych. Został on zasadzony wraz z Lasami Państwowymi w Leśnictwie Sucha Górna, w nadleśnictwie Lublin. W jego zasadzeniu pomagały nam dzieci z pobliskiego Domu Dziecka. Robiły to pod okiem leśnika, który uczył je, jak istotną rolę odgrywają lasy w naszym życiu.

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z akcji sadzenia lasu Velvet. Zobaczcie, jak to wyglądało!

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia krótkiego materiału filmowego z akcji sadzenia Lasu Velvet 🙂

W jaki sposób o lasy dba marka Velvet?

Obszar ochrony lasów jest jednym z pięciu elementów naszego znaku Save Nature. W Velvet chronimy je w następujący sposób:

– Tylko certyfikowana celuloza – do produkcji naszych papierowych produktów wykorzystujemy wyłącznie celulozę, pochodzącą z drzew z lasów odnawialnych. Wybieramy tylko takie lasy, które posiadają certyfikaty FSC® (C119667)  i PEFC™, przyznawane za odpowiedzialną i zrównoważoną gospodarkę leśną.

– Wykorzystujemy lokalną celulozę – do produkcji m.in. naszych ręczników papierowych czy chusteczek wykorzystujemy jedynie celulozę pochodzącą z Europy. Unikamy dalekiego transportu, który powoduje emisję dużych ilości szkodliwych gazów cieplarnianych do środowiska.

– Dbamy o całe środowisko – o lasy troszczymy się dbając o całe środowisko.
W Velvet w procesie tworzenia naszych produktów staramy się z każdym rokiem drastycznie ograniczać zużycie wody, energii, a także emisję szkodliwych gazów i zanieczyszczeń do atmosfery. W ten sposób staramy się zadbać o dobro lasów oraz całej naszej planety.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele korzyści lasy wnoszą w nasze codzienne życie. To dzięki nim możemy normalnie funkcjonować. To w nich znajdujemy błogą ciszę, spokój i schronienie w chwilach, w których potrzebujemy wziąć głębszy oddech i przemyśleć kilka spraw.

Troszczmy się razem o drzewa i o lasy, bo w nich tkwi piękno i siła naszej planety! 🙂