Skip to main content

Wielkie i małe porządki

Szczególnie wielkie porządki budzą niechęć, a zbyt wiele zadań naraz może przytłaczać. Najlepiej na bieżąco usuwać zabrudzenia i nie dopuszczać, by się nadmiernie nagromadziły. Kiedy nadejdzie czas na zrobienie generalnych porządków, nie będą one już takie straszne – łatwiej i szybciej się z nimi uporamy.

Nie unikniemy gruntownego sprzątania raz na jakiś czas, ale możemy wypracować w sobie pewne nawyki. Jeśli przyzwyczaimy się do codziennych drobnych porządków, nie będziemy mieć później problemu z usunięciem zaschniętych plam i zacieków. Do takich porządków przyda nam się dobry ręcznik papierowy. Powinien być chłonny i wytrzymały – wtedy najlepiej spełni swoją rolę.

Trudno nie na brudzićw kuchni, kiedy przygotowuje się posiłki. Plamy sosu na blacie, ślady tłuszczu czy rozlane płyny to nieodłączny element obowiązków kuchennych. Warto wykorzystać wolną chwilę w trakcie gotowania, żeby szybko pozbyć się zabrudzeń. Gruby i super chłonny, 3 warstwowy ręcznik papierowy Chłonne Gąbki szybko wchłonie płyny, zostawiając suchą i czystą powierzchnię. Można nim usunąć zabrudzenia z różnych powierzchni: z płytek, terakoty, szkła. Dzięki temu, że na bieżąco będziemy ścierać plamy z blatu czy kuchenki, pozostanie nam zdecydowanie mniej sprzątania na sam koniec pracy w kuchni. Dodatkowo ręcznik papierowy Chłonne Gąbki posiada większe listki, dzięki czemu sprzątanie jest łatwiejsze i szybsze.

Łazienka to miejsce, w którym podobnie jak w kuchni musimy szczególnie dbać o utrzymanie czystości. Jak radzić sobie z powstawaniem zacieków na szklanych powierzchniach kabiny prysznicowej? Najlepszym rozwiązaniem jest dokładne wytarcie prysznica po każdym użyciu. Jeśli wykorzystamy do tego ręcznik papierowy zrobimy to szybko i skutecznie.

Zarówno w kuchni, jak i w łazience pojawia się kłopot związany z osadzaniem się kamienia. Warto usuwać go regularnie, by nie dopuścić do powstania złogów. Jak to zrobić? Wystarczy, że ręcznik zwilżymy octem i przetrzemy nim powierzchnie np. wokół kranu. W ten prosty sposób skutecznie zlikwidujemy kamień. Dodatkowo ręcznik nie zostawi smug i nie rozerwie się w trakcie używania. Właśnie dlatego świetnie sprawdzi się także podczas mycia okien.

Sprzątanie wcale nie musi być męczące i nieprzyjemne – o ile rozłożymy je na codzienne mniejsze czynności. Z ręcznikiem papierowym Velvet bez trudu utrzymamy czystość i porządek w domu.

1