Skip to main content

TOP 5 gadżetów do samochodu

Poduszki zwiększające komfort jazdy, uchwyt na okulary czy chusteczki w pudełku Velvet Travel. Poznaj najlepsze gadżety do auta, które koniecznie musisz mieć w tym roku!

1. Elektroniczne gadżety do samochodu

Masz problem z parkowaniem i za każdym razem boisz się, że zarysujesz samochód? Na szczęście istnieją już pomocne gadżety do samochodu, takie jak bezprzewodowe kamery cofania. Można łatwo zamontować je np. nad tablicą rejestracyjną lub w innym miejscu z tyłu samochodu i cieszyć większym komfortem jazdy.

Przydanym gadżetem do auta jest też tradycyjna kamera samochodowa. W czym może być pomocna? Najbardziej podczas wypadku czy zatrzymania przez policję. 

Możesz wtedy łatwo udowodnić nagraniem z jaką naprawdę prędkością jechał samochód i co dokładnie wydarzyło się na drodze. Kamery samochodowe pozwalają też poprawić nawyki podczas jazdy, bo oglądając nagrania można łatwo przeanalizować swoje błędy lub ryzykowne sytuacje na drodze.

Tradycyjna kamera samochodowa - TOP 5 gadżetów do samochodu

Inne przydatne gadżety do auta elektroniczne to: ładowarka indukcyjna na telefon, lokalizator kluczyków, a dla biznesmenów samochodowa ładowarka do laptopa.

2. Higieniczne samochodowe gadżety 

To bardzo praktyczne gadżety do auta, które pozwolą Ci utrzymać lepszą higienę samochodu, w każdych okolicznościach.

Te akcesoria zawsze warto mieć w samochodzie:

 – Mokre chusteczki do mycia szyb – sprawdzają się idealnie zwłaszcza w długich trasach lub po szybkiej jeździe po autostradzie. Wtedy wycieraczki często okazują się niewystarczające. Specjalne, mokre chusteczki do szyb samochodowych nie tylko ekspresowo czyszczą zabrudzenia, ale nie pozostawiają też smug i zapobiegają przyleganiu kurzu i pyłu do szyb.

 – Skrobaczka do szyb – to niezastąpiony gadżet zimą dla każdego kierowcy. Czasem skrobaczka ułatwia też usuwanie mocniejszych zabrudzeń z szyb, warto więc mieć ją też w trasie po lesie czy po bardziej dzikich, mokrych terenach.

 Mini odkurzacz samochodowy – ponieważ jest naprawdę niewielkich rozmiarów, możesz wozić go ze sobą w bagażniku, zamiast trzymać w garażu. Może przydać się również, gdy chcesz ekspresowo wyczyścić sierść psa, okruchy z jedzenia lub piasek czy błoto z wycieraczki.

Odkurzacz do samochodu - TOP 5 gadżetów do samochodu

3. Fajne gadżety do auta zwiększające komfort podróżowania 

Te fajne gadżety do samochodu sprawią, że zarówno krótkie, jak i dłuższe podróże, staną się o wiele przyjemniejsze.

 – Maty przeciwsłoneczne – pewnie nie raz zdarzyło Ci się wsiąść do nagrzanego samochodu, w którym kierownica aż parzyła. Możesz uniknąć takich sytuacji w przyszłości, korzystając z pokrowców przeciwsłonecznych, chroniących deskę rozdzielczą przed nagrzaniem. Są one niezwykle poręczne, a po użyciu taką matę możesz łatwo zrolować i schować do bagażnika.

 – Maty dla zwierząt – to niezwykle praktyczne samochodowe gadżety dla właścicieli czworonogów. Taką matę możesz kupić zarówno na przednie lub tylne siedzenie, jak i do bagażnika. Chroni ona samochód przed zabrudzeniem i sierścią oraz jest wodoodporna. Z drugiej strony zwiększa ona komfort podróży i bezpieczeństwo Twojego pupila. Nowoczesne maty samochodowe mają bowiem nawet pasy bezpieczeństwa dla psów.

Maty dla zwierząt - TOP 5 gadżetów do samochodu

 – Pochłaniacze zapachu i wilgoci – to bardzo tanie i przydatne gadżety do samochodu, znacznie zwiększające komfort jazdy. Pochłaniacz zajmuje niewiele miejsca, a wchłania wszystkie nieprzyjemne zapachy w samochodzie, zapobiega gromadzeniu się w nim wilgoci, parowaniu szyb, rozwojowi grzybów oraz szybszej korozji materiałów.

 – Uchwyt na okulary – dzięki niemu już nigdy nie zgubisz okularów w samochodzie, a do tego ochronisz je przed porysowaniem czy zniszczeniem. 

4. Gadżety do auta na dłuższe wyprawy

Te praktyczne gadżety do auta powinny znaleźć się w Twoim samochodzie już dziś:

 – Poduszki zwiększające komfort jazdy – z ich pomocą unikniesz drętwienia 

pośladków, bólu w krzyżu, karku czy plecach nawet po wielu godzinach jazdy. Możesz zdecydować się na poduszki uniwersalne, które podpierają cały kręgosłup, albo tylko w tych punktach, z którymi masz największy problem podczas jazdy, na przykład w okolicach karku czy lędźwi. Takie poduszki są polecane zwłaszcza osobom z problemami z kręgosłupem.

 – Mini lodówka – taką lodówkę możesz kupić w standardowych rozmiarach do samochodu albo tych naprawdę mikro. Tradycyjna lodówka samochodowa pozwoli Ci przewieść napoje czy jedzenie, natomiast mini lodówka jest rozmiarów damskiej torebki i możesz w niej schować jeden lub dwa napoje na trasę.

 Chusteczki Travel Pack Velvet – nie powinno ich zabraknąć w Twoim samochodzie zarówno na dłuższe, jak i krótsze trasy. To idealne chusteczki do samochodu, bo dzięki małym rozmiarom, możesz łatwo zmieścić je w kieszeni samochodu. Chusteczki higieniczne Travel Velvet możesz otwierać też na dwa sposoby: poziomo i pionowo, co sprawia, że są niezwykle poręczne w trasie. Są też bardzo miękkie i wytrzymałe, a do tego możesz kupić je w opakowaniach z czterema różnymi grafikami. W ten sposób idealnie dopasujesz je do wnętrza swojego samochodu.

Chusteczki Travel Pack Velvet - TOP 5 gadżetów do samochodu

5. Gadżety samochodowe pomagające w organizacji

Poniższe gadżety samochodowe pozwolą Ci lepiej zadbać o porządek w aucie.

 – Organizer do bagażnika – jeśli masz problem z utrzymaniem porządku w bagażniku, to idealny gadżet dla Ciebie. Pozwala on jednak nie tylko uporządkować rzeczy, które na stałe wozisz w bagażniku, ale też zakupy. Dzięki niemu możesz w końcu zapomnieć o pobitych jajkach, butelkach czy plamach po owocach.

 – Uchwyt na telefon – pozwoli Ci bezpiecznie i bezdotykowo korzystać z telefonu podczas podróży. Możesz zdecydować się na klasyczny uchwyt, mocowany na kratce, szybie lub magnetyczny albo bardziej zaawansowany, na przykład z ładowarką indukcyjną na telefon. 

 – Kieszenie do drzwi – to bardzo przydatne gadżety samochodowe. Dzięki nim uzyskasz dodatkową przestrzeń w samochodzie i większy porządek. Możesz zdecydować się na kieszenie w formie plastikowych, sztywnych nakładek albo siatek. Możesz zamontować je na suficie, tyle siedzenia, jak i po bokach drzwi. 

W sklepach znajdziesz nawet mikro kieszenie na monety. 

Kieszenie na oparcie fotelu pomagające utrzymać porządek w samochodzie - TOP 5 gadżetów do samochodu