Skip to main content

Salon – 3 kroki do metamorfozy wnętrza

Macie wrażenie, że wystrój Waszego salonu potrzebuje małego liftingu? Skierujcie uwagę na dodatki, które pozwolą Wam dostosować wnętrze do nowej wizji. Zasada od szczegółu do ogółu sprawdza się tutaj doskonale. Zobaczcie, jakie efekty możecie osiągnąć!

Czujecie, że wystrój Waszego salonu potrzebuje małego liftingu? Skierujcie swoją uwagę na dodatki, a małym kosztem osiągnięcie pożądany styl wnętrza. Zasada od szczegółu do ogółu sprawdza się tutaj doskonale. Zobaczcie, jakie efekty możecie osiągnąć!

Nie musisz planować generalnego remontu, by odświeżyć wnętrze. Wystarczą odpowiednio dobrane tkaniny i dodatki, a salon otuli Was nowymi barwami. Najmodniejsze style i najnowocześniejsze wzornictwo są na wyciągnięcie Waszych dłoni.

Nowe poduszki i dywany

Kanapa stanowi centrum każdego salonu i z tego względu ma ogromny wpływ na całościową aranżację pomieszczenia. Całe szczęście łatwo odmienić jej charakter, dzięki dodatkom w postaci poduszek. Odpowiednio skompletowane wzory i kolory mogą wpisać nasz salon w styl od skandynawskiego po glamour. Wszystko zależy od wyboru tkanin i znajdujących się na nich motywów. Efekt metamorfozy podkreślimy dodatkowo dywanem w estetyce poduszek – możemy postawić np. na kolorowe poduszki i wyrazisty dywan, który odciągnie uwagę od nieco opatrzonej kanapy. Jeżeli chcecie, by zmiany były naprawdę widoczne wykorzystajcie modne desenie np. w stylu Urban Jungle – a gdy zależy Wam na stonowanym wnętrzu wybierajcie spośród jednolitych tkanin w naturalnych odcieniach.

Chcecie dowiedzieć się więcej o aranżacji kanapy? Zobaczcie tutaj >>> Jak łączyć poduszki na kanapie? 

 width=

Montaż lub wymiana zasłon

Wymiana zasłon może stać się przyjemnym, popołudniowym zajęciem, kiedy tym prostym sposobem całkowicie odmienicie wystrój wnętrza. Pamiętajcie, że zasłony nie zawisną w próżni i powinny doskonale korespondować z innymi tkaninami i dodatkami we wnętrzu. Możecie zastosować na nich takie same motywy jak na poduszkach ozdobnych lub postawić na jeden z kolorów pojawiający się w dodatkach. Jeżeli lubicie niestandardowe podejście, komponujcie ze sobą różne tkaniny o zbliżonym odcieniu, a także łączcie zasłony z oryginalnymi firanami i roletami.
 width=

Stylowe ozdoby na ścianę

Bardzo łatwo jest przyzwyczaić się do pustych i nudnych ścian, na które po prostu nie zwracamy uwagi… Przełamcie schemat i powieście w salonie ciekawy plakat lub obraz. W tym pomieszczeniu doskonale będą prezentować się także lustra w ozdobnych ramach lub zegary w stylu retro lub industrialnym. Pilnujcie przy tym rozmiaru dodatków – w dużych wnętrzach nie używajcie zbyt małych, a w niewielkich pomieszczeniach nie stosujcie przytłaczająco dużych ozdób. Jeżeli macie smykałkę do aranżacji, wykonajcie własną kompozycję niedużych ramek i dodatków, która będzie działać na Was osobiście i przypominać najlepsze, życiowe momenty.

 width=

Na koniec postawcie wisienkę na torcie – dopasujcie do aranżacji nowe, stylowe opakowania Velvet. Skorzystajcie z żywych, kwiecistych deseni lub modnych motywów egzotycznych!