Skip to main content

Jak łączyć poduszki na kanapie? 3 najlepsze kombinacje!

Symetrycznie czy z polotem? Finezyjnie czy kolorowo? Po prostu tak, jak poniesie Was chwila …bo kanapa to Wasz prywatny raj, w którym na co dzień będziecie szukać relaksu. Nie bójcie się eksperymentować – poduszki ozdobne mają tę zaletę, że łatwo je wymienić, a zarazem dokonać małej metamorfozy wnętrza. Zobaczcie kilka metod na stworzenie naprawdę stylowej i przytulnej strefy wypoczynku w salonie!

Kluczem do odpowiedniej aranżacji sofy jest przede wszystkim nasz gust, a poza tym… warto trzymać się kilku zasad estetycznych, które sprawią, że będziemy 100% zadowolone z efektu. Popuśćcie wodze fantazji i zrealizujcie projekt gustownej, super miękkiej kanapy!

Jednolicie i przytulnie 

Uważacie, że Wasze cztery kąty służą przede wszystkim wyciszeniu? Taką delikatną, sprzyjającą relaksowi aurę osiągniecie, dzięki trzymaniu się jednej gamy kolorystycznej poduszek. Podczas aranżacji zdecydujcie się na jednolite tkaniny pozbawione wzorów. Zadbajcie o barwę poduszek zbliżoną do tej na obiciu sofy:

  • wykorzystajcie jeden, ulubiony kolor w kilku odcieniach lub
  • połączcie kilka kolorów, lecz skupcie się na jednym, nienasyconym odcieniu.

 width=

styl: klasyczny, kolonialny, rustykalny, skandynawski, minimalistyczny, industrialny, angielski

Kontrastowo i ciekawie


Część z Was na pewno woli wnętrza, które ożywiają i napędzają energię domowników. Kiedy w Waszym mieszkaniu dużo się dzieje, zadziać musi się też na kanapie… Ułóżcie wielokolorowe poduszki trzymając się jednej zasady – kolor obicia i tkaniny poduszek powinien ze sobą kontrastować. Łączcie ciepłe barwy z zimnymi, a jasne z ciemnymi. W przypadku bardzo zdecydowanego koloru, dopasujcie go do innych dodatków we wnętrzu – np. plakatu, lampy lub dywanu.

 width=

styl: retro, loftowy, art deco, glamour, nowojorski

 

Wzorzyście i nietypowo

Łączenie różnych form i deseni sprawi, że Wasza kanapa będzie naprawdę niepowtarzalna. Nie musicie mieć smykałki do aranżacji wnętrz, by odważyć się na mieszanie wzorów i kolorów. Wystarczy, że zastosujecie się do prostych zasad.

Jeżeli wprowadzacie do wnętrza nowe tkaniny z odważnym motywem, szczególnie zwróćcie uwagę na ich kolorystykę. Dobrze, by przynajmniej jeden element wzoru na poduszce był w kolorze kanapy lub innych elementów dekoracyjnych. Możemy także zdecydować, aby kolor dominujący kontrastował z kanapą i otoczeniem.

Łączcie różne desenie, lecz dbajcie o ich spójność kolorystyczną. Koncentracja na oryginalnych motywach, zmusza nas do uproszczenia gamy barw, by wnętrze nie stało się zbyt pstrokate.

 width=

styl: orientalny, glamour, prowansalski, shabby chic, retro, art deco

Widzicie już oczami wyobraźni Waszą nową kanapę? Wypróbujcie własne pomysły i przekonajcie się, że dzięki miękkim i pięknym poduszkom, nawet sofa, która Wam się opatrzyła zyska całkiem nowy wygląd. Zmieniajcie charakter kanapy co sezon i cieszcie się stale modną i zadowalającą aranżacją salonu.

… a chusteczki Velvet zawsze dopasują się do aktualnego stylu w Waszym wnętrzu.

Jesteście ciekawi wszystkich wzorów opakowań chusteczek Velvet? Zajrzyjcie TUTAJ