Skip to main content

Jak kreatywnie spędzić Dzień Dziecka?

Czym są dla nas dzieci? Są niewyczerpanym źródłem radości, szczęści i miłości. Codziennie dostarczają ogromną dawkę energii i pokazują świat we wszystkich kolorach tęczy.

Dlatego dziś chcemy, aby Twoje pociechy poczuły się wyjątkowo i przygotowaliśmy kilka prostych zabaw przy użyciu właśnie papieru toaletowego. Do zrobienia czegoś jedynego w swoim rodzaju naprawdę nie potrzeba wiele 🙂

1. Papierowy świat zwierząt
Wystarczy kilka rolek po papierze toaletowym, mazaki, kolorowy blok rysunkowy, klej, nożyczki i odrobina wyobraźni.

Motylek- Rolkę papieru obklejamy kolorowym papierem. Następnie wycinamy skrzydełka, oczka oraz różki, które kolorujemy według własnego pomysłu. Przyklejamy do wyklejonej rolki i pierwszy zwierzak gotowy.

Żabka- Podobnie jak w przypadku motylka obklejamy rolkę, tym razem zielonym papierem. Wycinamy główkę, oczy i nosek. Możemy także dorysować uśmiech.

W ten sposób możemy wykonać różne zwierzątka. Im ich więcej tym lepsza zabawa 🙂

2. Papierowy tor przeszkód

Rozwijamy rolki papieru toaletowego tworząc z nich labirynt. Im więcej różnych przejść tym lepiej. Dla urozmaicenia zabawy możemy przygotować także papierowe karteczki z zadaniami dla dzieci np. aby przejść do kolejnego tunelu musi zrobić 5 pajacyków. Świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

3. Mumia

Doskonałym pomysłem jest też zabawa w mumię, czyli owijanie papierem toaletowym na czas. Możemy stworzyć dwuosobowe zespoły, w których jedna osoba stoi nieruchomo, a zadaniem drugiej jest zamienienie jej w papierowy posąg. Liczy się nie tylko, kto szybciej, ale też kto dokładniej owinie drugą osobę.

4. Papierowa wieża

Podczas tej zabawy budujemy wieżę w kształcie piramidy, im wyższą tym lepiej. Sam proces budowy jest świetną rozrywką dla dzieci, ale powstałą budowlę możemy wykorzystać na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest rozbicie wieży za pomocą piłki, jak w przypadku kręgli. Kolejnym jest wbieganie w budowlę i niszczenie jej. Można też z kilku wybudowanych obiektów stworzyć slalom, czy tor przeszkód.