Skip to main content

5 tricków z wykorzystaniem ręcznika papierowego Velvet Turbo podczas sprzątania

Sprawdź, jak łatwo utrzymać porządek w domu z pomocą ręcznika Velvet Turbo. Oto najlepsze patenty, którymi chcemy się z Wami podzielić.

1. Łatwe usuwanie kamienia w łazience

Nie musisz godzinami szorować kranu, aby skutecznie usunąć z niego kamień. Wystarczy, że wykorzystasz trick z użyciem ręcznika papierowego, np. Velvet Turbo. Szczelnie przykryj nim zakamienioną powierzchnię, na przykład kran i polej ręcznik octem. Odczekaj godzinę i zetrzyj łatwo kamień ręcznikiem. Gotowe! Jak zrobić to dokładnie sprawdzisz na poniższym filmiku:

2. Skuteczne wycieranie łap psa

 

Po spacerze w deszczu czy po szalonych zabawach w błocie, najlepiej zrobić to właśnie ręcznikiem papierowym. Ręcznik papierowy jest o wiele chłonniejszy niż bawełniana szmatka i nie trzeba go prać z błota czy trawy. Wystarczy, że przyłożysz go na 5-10 sekund do mokrych łap psa i gotowe. Jeśli są mocno zabłocone, możesz użyć delikatnego mydła dla dzieci do ich przemycia.

3. Ekspresowe czyszczenie butów

 

Wilgotnym ręcznikiem papierowym możesz ekspresowo wyczyścić buty z kurzu. Suchego ręcznika papierowego możesz za to użyć do pastowania butów skórzanych czy nakładania na nie olejku, aby szybko je nabłyszczyć. A po powrocie do domu w deszczowy dzień, gruby, trójwarstwowy ręcznik papierowy Velvet Turbo możesz użyć jako podkładkę pod buty!

4. Usuwanie sierści z domu

 

Z pomocą ręczników papierowych łatwo pozbędziesz się też sierści z domu. Sprawdź, jak ich używać:

  • Usuwanie sierści z mebli – usuwaj ją wilgotnym ręcznikiem papierowym. Najlepiej nasączonym detergentem z dodatkiem środków antystatycznych, które zapobiegają ponownemu przylepianiu się sierści do powierzchni.
  •  Usuwanie sierści z ubrań – najlepiej usuwać ją suchym i wytrzymałym ręcznikiem papierowym. Zdejmuj ją z ubrania szybkimi i posuwistymi ruchami, od góry do dołu. Używaj do tego ręczników bezpyłowych, które nie pozostawią „kłaczków” na ubraniach, jak ręcznik papierowy Velvet Turbo.
  • Usuwanie sierści z kanapy – z tapicerowanych mebli najlepiej usuwać sierść ręcznikiem papierowym lekko zwilżonym wodą.

5. Usuwanie przypaleń z naczyń

Z pomocą ręcznika papierowego możesz w łatwy sposób pozbyć się przypaleń po gotowaniu czy smażeniu z garnków oraz patelni.

Wykonaj tych kilka kroków:

  • Najpierw przetrzyj przypalenia gąbką z wełny stalowej. To pozwoli lekko usunąć wierzchnie warstwy przypalenia.
  • Następnie zasyp przypalenia solą oraz szczyptą sody oczyszczonej.
  • Zalej wszystko płynem do mycia naczyń i zakryj ręcznikiem papierowym. Następnie zalej octem i pozostaw na kilka minut. Potem przetrzyj wszystko ręcznikiem papierowym – przypalenie powinno łatwo dać się usunąć!

Ręcznik papierowy Velvet Turbo – dlaczego warto go użyć!

Sprawdź, dlaczego to właśnie ten ręcznik warto wykorzystać podczas sprzątania:

  • Ma aż trzy warstwy – dzięki temu jest bardzo chłonny i wytrzymały. Nie rozrywa się nawet, gdy powierzasz mu bardzo trudne zadania!
  • Ma dużą rolkę – dzięki temu jest bardzo wydajny i starczy Ci do wielu różnych domowych zadań!
  • Nie pozostawia włókien – właśnie dlatego to najlepszy ręcznik papierowy do oczyszczania m.in. ubrań, mebli czy łap psa!

Masz już idealnego pomocnika do zadań domowych. Skorzystaj z naszych tricków i ręcznika Turbo Velvet, a sprzątanie stanie się tak łatwe i szybkie, jak nigdy wcześniej!