Skip to main content

25 lat od powstania marki Velvet, czyli ćwierć wieku troski o miękkość, higienę i komfort!

Ćwierć wieku. Dokładnie tyle minęło od powstania marki Velvet. Pojawiliśmy się na rynku w 1997 roku i nieprzerwanie od 25 lat, z wielką troską dbamy o miękkość, higienę i komfort w niemal każdym polskim domu. Odpowiadając na bieżące potrzeby współczesnego świata, z czasem rozwinęliśmy działania proekologiczne, które stały się głównym wyznacznikiem przyszłości Velvet Care. Wszystkie wprowadzane i udoskonalane w duchu zasady – działamy dziś z myślą o jutrze!

Początki istnienia Velvet Care

Jak to się zaczęło? Nasze początki sięgają już XIX w., kiedy w 1897 roku właściciel majątku Klucze, Ludwik Mauve, wraz ze swoimi trzema wspólnikami rozpoczął budowę fabryki papieru. Na przestrzeni lat wyroby papiernicze produkowane w Kluczach zaczęły cieszyć się rosnącą popularnością i uznaniem nie tylko w Europie, ale i na świecie. Już wtedy wyróżniały się wysokim poziomem czystości i kunsztownym wykończeniem!

Rok 1997 miał dla nas podwójne znaczenie – to właśnie wtedy, w 100. rocznicę istnienia papierni w Kluczach, narodziliśmy się jako Velvet – miękki jak aksamit, słynący już nie tylko z papieru toaletowego, ale także wysokiej jakości chusteczek, a w przyszłości – szerokiej gamy produktów higienicznych!

Stawiamy na rozwój i innowacje

Przez lata stale pracowaliśmy nad udoskonalaniem naszych wyrobów. Inwestowaliśmy w nowoczesne technologie, które pozwoliły nam na rozbudowanie innowacyjnego parku maszynowego, w tym na uruchomienie nowej maszyny papierniczej, należącej do największych i najnowocześniejszych maszyn w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki niej nasze produkty zyskały jeszcze więcej miękkości w najczystszej postaci!

W Velvet Care rozwijamy się szybko i dynamicznie, co sprawia, że na bieżąco odpowiadamy na potrzeby naszych klientów. Chcąc zapewnić im jeszcze więcej komfortu i świeżości, stale wzbogacamy naszą ofertę, w której pojawiły się już: miękkie płatki oraz patyczki kosmetyczne, nowe rodzaje ręczników papierowych, innowacyjne formaty chusteczek higienicznych, szeroki wachlarz papierów toaletowych oraz innowacyjna nowość w branży artykułów higienicznych – nawilżane papiery toaletowe (dostępne w aż 4 różnych wariantach).

Nasze ekologiczne działania

W roku 2020 stanęliśmy przed obliczem niespodziewanych wyzwań, które skłoniły nas do postawienia sobie nowych celów. Ekologia już od dłuższego czasu była jednym z kluczowych elementów naszej działalności, więc postanowiliśmy wyróżnić ją na pierwszym miejscu naszych priorytetów. W trosce o środowisko stworzyliśmy Eco Agendę 2025, czyli mapę celów i ambicji na najbliższe lata, które skrupulatnie realizujemy. Nasze produkty tworzymy z troską o środowisko. Składa się na to pięć bazowych elementów: ochrona zasobów leśnych, recykling opakowań oraz surowców, oszczędne wykorzystywanie wody w procesie produkcyjnym, redukcja ilości wykorzystywanego plastiku oraz zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych. Wierzymy, że mamy realny wpływ na środowisko, dlatego działamy dziś z myślą o jutrze!

Tak nam minęło 25 lat marki Velvet. Były to lata pełne wyzwań, mniejszych i większych sukcesów, przeplatane tradycją i innowacjami, a także ogromem pięknych wspomnień. Dziękujemy, że przez ten czas byliście z nami! Już nie możemy się doczekać tego, co przyniosą nam kolejne lata!