Skip to main content

Nowy papier Velvet ecoROLL – ekologiczne i wygodne rozwiązanie do Twojej łazienki!

Nikt z nas nie powinien pozostawać obojętny w obliczu narastających problemów ekologicznych, z jakimi mierzy się nasza planeta. Nasza świadomość na temat zmian klimatycznych jest coraz większa i wszystkim nam zależy na tym, aby powietrze, którym oddychamy, nie było zanieczyszczone, woda, którą pijemy była czysta, a naszej planety nie zatruwały kolejne tony śmieci, z którymi nie potrafimy sobie poradzić.

Będąc marką świadomą tych problemów, zależy nam na wprowadzaniu rozwiązań, których celem jest dbanie o nasze wspólne dobro. W duchu dbania o środowisko powstał nasz nowy produkt — papier toaletowy Velvet ecoROLL. Naszym celem było stworzenie produktu, który charakteryzuje jakość, do której przywykli nasi konsumenci, przy jednoczesnym wykorzystaniu rozwiązań redukujących szkodliwy wpływ na środowisko.

Wybierz dla siebie, wybierz dla natury

Dostępny w dwóch wariantach 3-warstwowy papier toaletowy Velvet ecoROLL Delikatnie Biały oraz Rumianek i Aloes 4 rolki to dobrze Wam znany komfort użytkowania, stanowiący jednocześnie ekologiczną alternatywę do standardowego papieru Velvet 8 rolek.

Teraz możesz cieszyć się swoim ulubionym produktem w mniejszym opakowaniu, które zawiera tyle samo papieru co jego standardowa forma, a przy tym jest ekologiczny, wydajny i zapewnia więcej miejsca w Twojej łazience! 😊

Co sprawia, że papier Velvet ecoROLL jest przyjazny środowisku:

Produkt bardzo wydajny, 4=8 rolek

W opakowaniu Velvet ecoROLL mieszczą się 4 rolki, zawierające taką samą ilość papieru, co 8 rolek standardowego, 3-warstwowego papieru Velvet Delikatny Biały lub Rumianek i Aloes.

Mniejsze opakowanie to mniej zużytego plastiku

Dzięki ścisłemu nawinięciu rolek, które pozwoliło nam umieścić ilość papieru równą 8 rolek papieru Velvet Delikatny Biały lub Rumianek i Aloes 8 rolek w zaledwie 4 rolkach, udało nam się znacznie zmniejszyć wielkość opakowania, a tym samym zawartego w nim plastiku – aż o 28%!

Redukcji objętości uległy również tulejki — o 50%! Łączna ilość odpadów została tym samym zmniejszona o 43%.

Wykonany z materiałów nadających się w 100% do recyklingu

Zarówno plastikowe opakowanie, jak i tekturowe tulejki wykonane z makulatury doskonale nadają się do recyklingu. Pamiętaj, żeby wyrzucić je do odpowiednich pojemników!

Zredukowana emisja szkodliwych gazów

Przy produkcji cechującej się świadomym podejściem do ochrony środowiska, pod uwagę wziąć należy również zanieczyszczenia związane z przewozem towarów. Rolki papieru Velvet ecoROLL są bardzo ściśle nawinięte co sprawia, że do ich transportu wykorzystujemy mniejszą ilość samochodów ciężarowych redukując tym samym emisję szkodliwych gazów cieplarnianych o 36% w porównaniu do papieru Velvet Delikatny biały lub Rumianek i aloes 8 rolek.

Z szacunku do lasów

Papier Velvet ecoROLL posiada certyfikat PEFC. Oznacza to, że surowiec celulozowy wykorzystany w produkcji pochodzi wyłącznie z racjonalnie wykorzystywanych zasobów leśnych — z lasów, które zarządzane są w sposób zrównoważony i odpowiedzialny.

Velvet Care – Eco Agenda 2025

Dbanie o środowisko jest jednym z głównych celów, jakie wyznaczyła sobie nasza firma. Nowo wprowadzony produktu Velvet ecoROLL oznaczony znakiem SAVE NATURE, podkreślającym nasze działania na rzecz ochrony środowiska, jest elementem szerszej strategii, którą zamierzamy realizować przez najbliższe lata. Zależy nam na racjonalnym wykorzystywaniu dostępnych zasobów i wierzymy, że działania podejmowane w skali lokalnej mogą przynieść trwałe zmiany w skali globalnej. Zmiany zaczynamy od samych siebie, między innymi poprzez wprowadzanie na rynek nowych, ekologicznych rozwiązań. Więcej o naszej misji możesz przeczytać tutaj.