Skip to main content

Miś Velvetuś kontynuuje swoją edukacyjną misję wśród najmłodszych!

„Rok z higieną Velvet” to ogólnopolski, bezpłatny program edukacyjny skierowany do nauczycieli oraz wychowawców dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym (klasy 1-3), ale także rodziców i wszystkich opiekunów dzieci, dla których temat zdrowa i higieny osobistej dzieci jest istotny.

Bo zdrowie i higiena to podstawa
Miś Velvetuś to bohater ogólnopolskiego programu „Zdrowo i sportowo” – akcji skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, której głównym celem jest propagowanie aktywności fizycznej, jak i zwiększenie świadomości na temat roli i wagi higieny osobistej wśród dzieci. Dlaczego? Bo zdrowy styl życia to nie tylko aktywność fizyczna poprzez zajęcia sportowe, ale również odpowiednio zbilansowana dieta i dbanie o higienę osobistą od małego. Takim sposobem w 2019 roku w działania organizacji Kids & Sport w placówkach szkolnych i przedszkolnych włączyła się marka Velvet, która wykorzystując wizerunek białego niedźwiadka (ikony swojej marki), stała się promotorem higieny osobistej i toaletowej wśród najmłodszych. I tak jest do dzisiaj!

Co obejmuje akcja?

  • scenariusze zajęć, które można łatwo zastosować w domu lub w przedszkolu
  • materiały edukacyjne, które mogą być wykorzystane do nauki i zabawy z dziećmi
  • organizację spotkań ze specjalistami (m.in. psycholog dziecięcy, pielęgniarka czy pediatra), którzy mogą udzielić cennych porad, odpowiedzieć na pytania a także dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu mogą podzielić się wieloma ciekawostkami w tym temacie
  • konkursy, których nagrody ufundowane są przez sponsorów i partnerów akcji
  • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w akcji dla nauczycieli i wychowawców.

Jak skorzystać z programu?
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym do sprawdzenia, czy placówka, do której uczęszczają Wasze pociechy bierze udział w akcji „Zdrowo i sportowo”. Zachęcamy do śledzenia bieżących aktywności i informacji publikowanych w mediach społecznościowych i na stronie programu! Co najważniejsze, akcja „Zdrowo i sportowo” jest bezpłatna! Wystarczy zapisać się do programu i korzystać z bogactwa treści i inspiracji, udostępnianych uczestnikom.

Zarejestruj placówkę już dziś i przekonaj się sam, że było warto!