Skip to main content

„Higiena dla mnie i dla Planety” – Miś Velvetuś kontynuuje swoją edukacyjną misję!

Miś Velvetuś uczy dzieci coraz większej świadomości!

Czy jest ktoś, kto nie zna Misia Velvetusia? Ten sympatyczny niedźwiadek to ulubieniec wszystkich małych czyściochów! Jest wesoły i ciekawy świata, lubi zabawę i zajęcia sportowe, spędza dużo czasu na świeżym powietrzu i przekonuje dzieci, że warto prowadzić zdrowy, higieniczny oraz aktywny styl życia! W tym roku szkolnym chce przypominać Maluchom nie tylko o higienie osobistej, ale też… o higienie środowiska!

Grafika przedstawiająca Misia Velvetusia trzymającego papier toaletowy Velvet i nawilżany papier toaletowy Velvet Junior

„Rok z higieną Velvet”, czyli czystość według Misia Velvetusia

Miś Velvetuś to bohater ogólnopolskiego programu „Zdrowo i sportowo” – akcji skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, której głównym celem jest propagowanie aktywności fizycznej. Zdrowy styl życia to jednak nie tylko ruch i zajęcia sportowe, ale również zbilansowana dieta i dbanie o higienę osobistą. Takim sposobem w 2019 roku w działania organizacji Kids & Sport w placówkach szkolnych i przedszkolnych włączyła się marka Velvet, która wykorzystując wizerunek białego niedźwiadka (ikony swojej marki), stała się promotorem higieny osobistej i toaletowej wśród najmłodszych.

Dzieci oglądające bajki na smartfonie i grafika Misia Velvetusia

Bo lekcje z higieny to podstawa!

W rozwoju dziecka nauka właściwych nawyków higienicznych powinna rozpocząć się jak najwcześniej! Maluchy muszą zrozumieć, jak ważną rolę odgrywa w ich życiu zdrowie oraz komfort i dobre samopoczucie we własnym ciele. Higiena nie może być karą ani męczącym przymusem. Miś Velvetuś udowadnia, że czystość to radość i fajna zabawa! W ramach programu „Zdrowo i sportowo” nauczyciele i wychowawcy przez cały rok szkolny wykorzystują scenariusze zajęć, materiały edukacyjne, kolorowe grafiki oraz gry i zabawy, których bohaterem jest wesoły niedźwiadek. Dzieci biorą udział w konkursach z nagrodami, tworzą prace plastyczne, integrują się z rówieśnikami podczas gier ruchowych (również tych o tematyce higieny), poznają zastosowanie produktów higienicznych (w tym nawilżanego papieru toaletowego Velvet) oraz uczestniczą w licznych zajęciach online, które gromadzą przed ekranami komputerów i smartfonów setki chętnych!

Dbanie o czyste środowisko to też higiena!

W nowym roku szkolnym Miś Velvetuś w dalszym ciągu rozprzestrzenia wiedzę o higienie. Ale przyszykował też mnóstwo nowości i niespodzianek! Bo higiena to nie tylko ciało człowieka! W równym stopniu należy dbać o higienę pracy, higienę umysłu, higienę nauki, a co się z nimi wiąże – higienę przyrody, w której funkcjonujemy i która nas zewsząd otacza! Rzeki, morza, powietrze, lasy będą nam służyły wtedy, kiedy zapewnimy im czystość, uważność i szacunek! Miś Velvetuś troszczy się o stan środowiska i chce uświadamiać dzieci, że przyszłość naszej planety leży w ich rękach! W nowym roku szkolnych czeka więc na nie masa nowej wiedzy, wyjątkowe aktywności i wyzwania nie tylko z zakresu sportu i higieny, ale również środowiska i ekologii!

Grafika z Misiem Velvetusiem i kropelką wody edukująca o oszczędzaniu wody

Miś Velvetuś dociera do coraz większej liczby Maluchów!

Jesteśmy dumni, że możemy być partnerem akcji, która z tak ważną misją i bogatym programem aktywności dociera do tysięcy placówek w całej Polsce, obejmując tym samym ponad 600 tysięcy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych klas 1-3! Każdego roku do programu dołączają setki nauczycieli, zainteresowanych uatrakcyjnianiem standardowego programu nauczania, chcących propagować wśród najmłodszych zdrowy i aktywny tryb życia oraz rozumiejących potrzebę szerzenia wiedzy dotyczącej higieny osobistej i ochrony środowiska naturalnego.

Inforgrafika informająca ile placówek brało udział w akcji Misia Velvetusia

Jak skorzystać z programu?

Serdecznie zachęcamy rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym do sprawdzenia, czy placówka, do której uczęszczają Wasze pociechy bierze udział w akcji „Zdrowo i sportowo”. Warto o to zapytać wychowawców i nauczycieli albo szukać plakatów świadczących o przynależności do programu (takich jak ten poniżej). Wiele ciekawych treści (w tym webinarów ze specjalistami) jest również skierowanych do rodziców i opiekunów – zachęcamy więc do śledzenia bieżących aktywności i informacji publikowanych w mediach społecznościowych i na stronie programu! Co najważniejsze, akcja „Zdrowo i sportowo” jest bezpłatna! Wystarczy zapisać się do programu i korzystać z bogactwa treści i inspiracji, udostępnianych uczestnikom.

Plakat z Misiem Velvetusiem informujący o programie edukacyjnym „Rok z higieną Velvet. Higiena dla mnie i dla planety”

Kliknij w poniższe kafelki, aby dowiedzieć się więcej o akcji i sprawdzić, czy Miś Velvetuś nie szykuje przypadkiem kolejnych atrakcji i niespodzianek! Znajdziecie tam również kilka obrazków do pokolorowania (z Misiem w roli głównej!), które mogą umilić Wam wolną chwilę z Waszymi maluchami! To co? Dołączycie do higienicznego świata naszego niedźwiadka? :-)Serdecznie zapraszamy!