Skip to main content

Ekologiczne rozwiązanie, czyli co można zrobić z rolek po papierze toaletowym

Możesz dać drugie życie rolkom po papierze toaletowym Velvet i stworzyć z nich super przydatne i ładne rzeczy w swoim domu. Poniżej znajdziesz najciekawsze pomysły!

Co można zrobić z rolkami po papierze toaletowym?

1. Zabawki dla dzieci

Z rolek po papierze toaletowym możesz zrobić mnóstwo fajnych i oryginalnych zabawek dla dzieci. Pomalować je farbkami i zrobić z nich Minionki, pszczoły, królika czy nawet świątecznego Grincha. Wystarczy tylko pobudzić wyobraźnię i przy użyciu rolek możesz stworzyć praktycznie dowolną zabawkę.

2. Dekoracje, w tym świąteczne

Z pomocą rolek po papierze toaletowym Velvet możesz stworzyć też ozdoby do domu. Jedną z najciekawszych są zimowe lampki ozdobne. Na kolorowe żarówki wystarczy, że nałożysz rolki po papierze toaletowym z powycinanymi drobnymi wzorkami gwiazdek, kółek czy trójkątów. W ten sposób stworzysz niezwykle klimatyczne oświetlenie w swoim domu, na święta i całą zimę.

3. Pojemniki do przechowywania drobiazgów

Rolki po papierze toaletowym możesz pomalować w oryginalne wzory albo po prostu na ulubiony kolor, przykleić do nich dno i stworzyć pojemniki do przechowywania biżuterii czy gumek do włosów. Takie pojemniki możesz umieścić też w przedpokoju, do przechowywania kluczy, w szufladach do trzymania nici i agrafek, czy na biurku dziecka, aby trzymało w nim kredki, ołówki i długopisy.

Co można zrobić z rolkami po papierze toaletowym?4. Zabawki dla zwierząt

Z rolek po papierze bardzo łatwo zrobisz też zabawki dla zwierząt. Rolkę możesz owinąć włóczką, dzięki czemu z chęcią będą bawić się nią koty. Możesz też przeciąć ją w formę sprężynki i pomalować kolorowymi farbami. Uwaga, farbki muszą być całkowicie bezpieczne dla Twojego pupila, zwłaszcza, że zabawkę będzie brał pewnie często do pyszczka!

5. Ozdobne stemple

Z rolek możesz stworzyć też stemple. Zarówno okrągłe, jak i powyginać lub powycinać je w kształt serca, trójkąta czy kwadratu. Potem wystarczy zanurzyć je w farbie i zacząć stemplowanie. W ten sposób możesz bawić się z dzieckiem, ale stemple warto wykorzystać też do stworzenia kartek urodzinowych czy zaproszeń w wersji DIY.

6. Sadzonki do roślin

Jeśli masz ogród i uwielbiasz w nich pracować, rolki po papierze warto wykorzystać do sadzonek. Rolki umieść w wodoodpornym pojemniku, napełnij je ziemią i nasionami. Gdy będą już gotowe do przesadzenia, umieść z rolki bezpośrednio w ziemi. W ten sposób nie tylko ułatwisz sobie sadzenie roślin w ogrodzenie, ale dasz też drugie życie rolkom.

7. Pojemniki na kable

W rolkach po papierze toaletowym możesz też bardzo estetycznie przechowywać kable. Zamiast wrzucać je luzem do pojemnika czy szafki, zawiń je w pomalowane na kolorowo, na przykład pastelową tęczę, rolki. Tak umieszczone w pojemniku kable nie będą się plątać i będą wyglądały na dobrze zorganizowane.

8. Podstawka na smartfona na biurko

Z rolki możesz stworzyć idealną podstawkę na smartfona. Dzięki temu możesz łatwo prowadzić rozmowy video czy oglądać coś na jego ekranie, bez konieczności przytrzymywania go ręką. Wystarczy, że w rolce zrobisz szparę na smartfona, a potem udekorujesz rolkę. Zaczynamy! Przyłóż spód lub bok smartfona do rolki, w zależności od tego, jak chcesz ustawiać najczęściej telefon. Zaznacz jego wymiary na rolce markerem i wytnij nożykiem do papieru. Potem udekoruj rolkę ozdobną taśmą czy markerem. Brzegi wnęki w rolce najlepiej obkleić taśmą, aby telefon nie obcierał się przy wkładaniu i wyjmowaniu.

9. Zbiornik na urodzinowe confetti

Z pomocą rolek po papierze stworzysz idealne confetti na urodziny, wesele czy inną okazję. Potrzebujesz do tego rolek, balonów i taśmy. Na koniec rolki nałóż kolorowy balon i przytwierdź go solidnie taśmą. Rolkę pomaluj albo obklej kolorowymi taśmami, aby wyglądała bardziej imprezowo. Teraz wystarczy nasypać do niej confetti. Gdy nadejdzie odpowiedni moment, pociągnij balon do tyłu i puść swobodnie, aby confetti mogło wystrzelić.

10. Poduszki zapachowe

Z rolek stworzysz małe „pudełeczka”, które możesz wykorzystać jako poduszki zapachowe. Rozpłaszcz rolkę i zagnij jej boki, tak jak w opakowaniach czekoladek czy cukierków, aby jej końce się zazębiały. Do środka wsyp suszone kwiaty lub zioła. Górę ozdób papierem, przewiąż sznurkiem i umieść w szufladzie lub szafie.

11. Oryginalna biżuteria

Z rolek po papierze możesz stworzyć oryginalną wakacyjną biżuterię. Ciekawym pomysłem są branzoletki w orientalne wzory. Zrobisz je bardzo łatwo. Przetnij rolkę w poprzek, w taki sposób, aby uzyskać preferowaną grubość branzoletki. Potem przetnij ją wzdłuż tak, aby móc założyć ją na rękę. Bransoletkę możesz dowolnie ozdobić – w tropikalne wzory lub hipisowskie, a nawet przykleić do niej błyszczące ozdobne kamienie czy cekiny.

12. Eko bombki na choinkę

Z rolek możesz też stworzyć papierowe bombki na choinki, pomalowane w zimowe kolory czy w kształcie zimowych pierniczków albo zamienić je w ozdobne renifery. Możesz nawet rozprostować kartonik, z którego wykonanana jest rolka i wyciąć z niego małe gwiazdki. Potem wystarczy je pomalować, umieścić w ich rogu sznurek i przewiesić przez gałęzie.

13. Karmnik dla zwierząt

Z rolki po papierze można zrobić też karmnik. Wysyp na talerze ziarna dla ptaków. Następnie rolkę posmaruj masłem orzechowym i obtocz obficie w ziarnach. Z łatwością przykleją się one do masła. Następnie przeciągnij sznurek przez środek rolki i zawieś ją na drzewie czy balkonie. Eko karmnik gotowy! 

14. Mini opakowania na prezenty

Z rolki możesz stworzyć bardzo łatwo opakowania na prezenty w kształcie cukierków. Jak to zrobić? Do rolki schowaj drobiazg, który chcesz komuś podarować. Następnie owiń ją papierem prezentowym i zawiń rogi, jak papierki od cukierków! Gotowe!

15. Małe koszyczki

Z rolek stworzysz też koszyczki, które możesz wykorzystać do przechowywania na przykład pilota w salonie. Wystarczy, że przetniesz rolkę w połowie, trochę rozpłaszczysz i przykleisz do niej dno. Odetnij też mały kawałek rolki i stwórz z niej rączkę, przyklejając do brzegu koszyka.